Shirt Velthuizen populairst

Auteur: door Pim Roelofs door Pim Roelofs |   dinsdag 26 januari 2010 | 20:01 | Laatst bijgewerkt op: woensdag 03 februari 2010 | 15:22

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten

ARNHEM - De elf wedstrijdshirts die Vitesse beschikbaar heeft gesteld voor een internetveiling voor Giro 555 hebben in totaal 2840,41 euro opgebracht.Op de tricots van doelman Piet Velthuizen (405 euro), Lasse Nilsson (355 euro) en Santi Kolk (332,50 euro) werd het meeste geboden.



Het shirt van Frank van der Struijk was het minst populaire Vitesse-shirt dat werd geveild. Zijn tricot bracht 150,20 euro op. Opvallend genoeg was het shirt van reserve-aanvoerder Civard Sprockel ook niet erg populair: 167 euro.

Alle eredivisieclubs deden mee aan de veiling van het Eredivisie Giro 555 Team via eBay. In totaal werden er 198 shirts geveild voor het goede doel. De veilingen liepen gisterochtend af. De totale opbrengst is 74.500 euro. Al het geld dat is opgehaald komt ten goede aan de slachtoffers op Haïti, garandeert de organisatie. "We zijn erg tevreden. De opbrengst is boven verwachting", aldus Maarten van Rooijen, woordvoerder van Eredivisie CV.

Vitesse is met een opbrengst van in totaal 2840,41 euro een goede middenmoter. De shirts van de Arnhemmers deden het iets beter dan die van provinciegenoot NEC: 2712,53 euro.

Het shirt van NEC'er en voormalig Vitesse-speler Patrick Pothuizen is absoluut een succesnummer: 455 euro. Shirts van andere ex-Vitessenaren zijn eveneens gewild. Dat van Arnhemmer Theo Janssen (FC Twente) bracht 620 euro op, het shirtje van spits Ricky van Wolfswinkel (FC Utrecht) 355 euro.

De wedstrijdshirts van Ajax waren verreweg het meest populair, gevolgd door die van Feyenoord. De kledingstukken van de twee clubs hadden een gemiddelde opbrengt van circa duizend euro per stuk. Het wedstrijdshirt van Ajacied en Uruguayaans international Luis Suarez bracht verreweg het meeste op: 5300 euro.

Een gigantisch bedrag, maar je hebt altijd baas boven baas. Tijdens de Zesdaagse van Rotterdam werd eerder deze maand het shirt geveild dat de Arnhemse wielrenner Kenny van Hummel droeg tijdens de Tour de France.

Het stukje stof bracht liefst 7000 euro op. De opbrengst is bestemd voor Tegenkracht, de stichting kanker en sport.

© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties


beste Klaas,

wat mij opvalt is dat je alleen maar negatief kunt zijn,heb jij nog wel plezier in je leven? wees eens eerlijk en ga eens voor de spiegel staan ,misschien dat je dan tot inkeer komt. ik ben een vitesse supporter maar hoop dat Nec en de Graafschap volgend jaar ook in de eredivisie spelen,dat is toch prachtig? wees ook eens een keer positief heb je ook meer plezier in je leven!
gerrit - 31-01-2010 | 20:59
wie wil er nu geen shirt van kungfu - piet
ben - 31-01-2010 | 01:35
en zonder vitesse was er geen gelredome en dat heeft de stad al zo veel eld gebracht dat dat geld van vitesse al dubbel en dwars is terug verdient
joost - 30-01-2010 | 23:12
Tricots van doelman Piet Velthuizen (405 euro), dat is niet veel, als je kijkt dat Vitesse nog bestaat en dat dit per speler toch wel de belasting betaler ongeveer 500000 Euro heeft gekost.
Klaas - 28-01-2010 | 23:26
@bijdehand

Voorbeeld:
@klaas kan met zijn bijstandsuitkering natuurlijk niet meebieden op het shirt van Pothuizen zodra een ander hier al meer dan €50,- voor wilt betalen. Het kan dus zo zijn dat het opbieden slechts tussen 2 personen plaats vindt. Ben je dan populair? Bij die 2 personen wel waarschijnlijk maar dat wilt nog niet zeggen dat hij populair is bij de meerderheid.
Harrie - 28-01-2010 | 18:47

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels


Vitesse gaat op bezoek bij Feyenoord. Aanhaken of afhaken?