Judith Westervelt uit Aalten droomt van Oranje

  donderdag 17 november 2011 | 14:37 | Laatst bijgewerkt op: donderdag 17 november 2011 | 15:03

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Judith Westervelt. Foto Theo Kock

Judith Westervelt. Foto Theo Kock

AALTEN - Judith Westervelt is pas zeventien jaar, maar ze weet precies wat ze wil.

En dat is schitteren in het Nederlands voetbalelftal en bij FC Twente, in de eredivisie voor vrouwen. Westervelt is hard op weg die droom te verwezenlijken. De aanvalster speelt in het beloftenteam van de Tukkers en debuteerde onlangs voor het Nederlands elftal onder 19 jaar tijdens de eerste ronde van de EK-kwalificatie in Bulgarije. En ze scoorde.

Westervelt, die haar voetballoopbaan begon bij AZSV in Aalten en drie seizoenen geleden via selectiewedstrijden bij de voetbalacademie van FC Twente belandde, glundert als ze terugdenkt aan de dag van haar debuut. "Als je dat oranje shirt aantrekt en het volkslied zingt, geeft dat echt een kick. En in de eerste wedstrijd (een 5-1 zege op Kroatië, red.) scoorde ik. Toen riepen ze mijn naam om, dat is wel een heel bijzonder gevoel."

Lees het volledige interview met Judith Westervelt op vrijdag 18 november 2011 op de regionale sportpagina's van De Gelderlander (editie Achterhoek).

© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels