René Bot en Appie Chaiat naar FC Presikhaaf

Auteur: door Pim Roelofs |   zaterdag 24 december 2011 | 06:50 | Laatst bijgewerkt op: vrijdag 30 december 2011 | 19:11

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Appie Chaiat. foto Theo Kock

Appie Chaiat. foto Theo Kock

Theo Vergeer (links) in Doetinchem bij de afscheidswedstrijd van zijn 'petekind' René Bot. archieffoto Theo Kock

Theo Vergeer (links) in Doetinchem bij de afscheidswedstrijd van zijn 'petekind' René Bot. archieffoto Theo Kock

1/2
start playing the slideshow

ARNHEM - Oud-profvoetballers René Bot en Appie Chaiat hebben overschrijving aangevraagd naar amateurclub FC Presikhaaf in Arnhem. Als de KNVB de overschrijving goedkeurt, zijn de twee clublozen na de winterstop direct inzetbaar.

Trainer Dennis van Beukering bevestigt de overschrijvingen, maar houdt een slag om de arm. "Appie (ex-FC Utrecht, Volendam en AGOVV) is momenteel op proef bij een club in Oman. Als hij zijn profcarrière kan vervolgen, gaat dat natuurlijk voor. Mocht hij geen profclub vinden in de winterperiode, dan is hij bij ons van harte welkom."

Chaiat (28) en Bot (33) stonden eerder beiden onder contract van De Graafschap, net als Jhon van Beukering, assistent-trainer bij FC Presikhaaf en de broer van Dennis. "Appie en René zijn vrienden van de familie geworden. Beiden hebben in het verleden al meegetraind met FC Presikhaaf."

De komst van Bot is volgens Van Beukering zo goed als zeker. "Zijn profcarrière zit erop. Hij wil bij ons voor zijn plezier voetballen. Ik las dat Babberich ook in de race was, maar volgens mij was daar nooit sprake van."

Bot is nu spelersmakelaar en het is de vraag hoeveel tijd hij overhoudt om op het veld te staan. Van Beukering: "Hij moet wel regelmatig trainen. Anders kan ik het niet verkopen naar de groep toe. Maar ik weet zeker dat de jongens de komst van dit duo zouden toejuichen. Het is net als bij Theo Groeneveld, die eerder dit jaar naar ons toekwam. Dat is ook een persoonlijkheid."

FC Presikhaaf is koploper in de tweede klasse H. Promotie is het doel. Van Beukering, die een contract heeft tot de zomer van 2013, noemt de doelstelling realistisch. "Als je omhoog wil, moet je doorselecteren. Dat doen we dan ook."

© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
@Bram

Inderdaad zijn er nog genoeg (dorps)clubs waar men tweede klasse speelt en er niet betaald wordt (niet gezegd dat Presikhaaf daar één van is overigens). Maar sommige clubs moeten inderdaad wel betalen om hogerop te komen.

Daarnaast moet ik je een beetje gelijk geven dat de tweede klasse natuurlijk niet te vergelijken is met Eredivisie- of topklasseniveau.
Desalniettemin zou een beetje relativeringsvermogen wel op zijn plaats zijn, want zelfs tweede klasse amateurs is niet voor iedereen weggelegd en behoort een ploeg of speler die tweede klasse speelt ruim bij de beste +/-20% die uitkomen in de standaardcompetitie. Als Presikhaaf promoveert zoals in de lijn der verwachting ligt dan is dat percentage rond de 10%. Dan relateren we het nog niet eens aan de enorme hoeveelheid spelers die uitkomen in de vele reserveklassen.
Ik vraag mij af wat jij zelf speelt?
@Bram - 05-01-2012 | 12:30
@Karel heb je het over FvdZ? Dat gun je die man dan ook weer niet.
Sjaak - 02-01-2012 | 16:33
@fred

In babberich hebben ze zeker een slechte jaarwisseling gehad!!
Maar dat heeft te maken met dat er een groot clubman ongeneeselijk ziek is verklaard
Dan zie je maar weer dat voetbal maar bijzaak is
Frans sterkte
karel - 02-01-2012 | 11:27
Ik lach me helemaal slap. Als je minimaal 2e klasse wilt voetballen moet er betaald worden.
De heren kunnen amper voetballen. Technische verzorging is soms om te janken. Tactisch inzet bestaat bijna niet. Als de trainer niet verteld wat ze moeten doen lopen ze als doelloze hondjes rond.......betalen hou toch op , we zijn in NL werkelijk elke realiteitszin kwijt. De jeugd bij de BVO's krijgen niet eens betaal dus droom lekker verder.
Bram - 02-01-2012 | 09:37
In Babberich hebben een paar mensen een slechte jaarwisseling gehad, daar had men gehoopt op (in ieder geval) Bot.
Kan me overigens goed voorstellen dat spelers nu niet voor Babberich kiezen gezien de recente gang van zaken daar.
Fred - 01-01-2012 | 22:22

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels