Bekersprookje GVVV eindigt in Alkmaar

  woensdag 01 februari 2012 | 22:43 | Laatst bijgewerkt op: donderdag 02 februari 2012 | 11:08

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Spelers van GVVV bedanken de 2500 meegereisde supporters. Foto: Ed van de Pol/PRO SHOTS

Spelers van GVVV bedanken de 2500 meegereisde supporters. Foto: Ed van de Pol/PRO SHOTS

De 0-1 door de niet zichtbare GVVV-speler Dennis van Meegdenburg, AZ speler Simon Poulsen (L), AZ-doelman Esteban (M),hebben het nakijken. GVVV speler Simon Brouwer (r) loopt juichend weg. Foto: ANP PROSHOTS

De 0-1 door de niet zichtbare GVVV-speler Dennis van Meegdenburg, AZ speler Simon Poulsen (L), AZ-doelman Esteban (M),hebben het nakijken. GVVV speler Simon Brouwer (r) loopt juichend weg. Foto: ANP PROSHOTS

Liefst 2500 Veenendaalse supporters waren meegereisd naar Alkmaar. Ook voor hen is het avontuur in de nationale beker nu voorbij.  foto Tamara Reijers

Liefst 2500 Veenendaalse supporters waren meegereisd naar Alkmaar. Ook voor hen is het avontuur in de nationale beker nu voorbij. foto Tamara Reijers

1/3
start playing the slideshow

ALKMAAR - Het sprookje van GVVV in de nationale beker is voorbij. De Veenendaalse topklasser weerde zich kranig op bezoek bij AZ in Alkmaar. De manschappen van trainer Erik Assink verloren weliswaar (2-1), maar werden allerminst weggetikt door de nummer drie van de eredivisie.

In de tiende minuut kwam GVVV in Almaar verrassend op voorsprong. De eerste keer dat de Veenendalers ook maar enigzins in de buurt kwamen van doelman Esteban, was het ook meteen raak. Een bedoelde voorzet van spits Dennis van Meegdenburg dwarrelde pardoes bij de tweede paal binnen: 0-1.

Ook de gelijkmaker kwam ietwat gelukkig tot stand. Een vrije trap van Maarten Martens vanaf de zijkant werd door niemand aangeraakt, maar verraste wel doelman Johan Jansen. Na de 1-1 beperkte GVVV zich voor rust voornamelijk tot het opvangen van de tegenstander, ver op eigen helft. Het leverde het gewenste resultaat op, want bij rust stond het nog steeds 1-1.

In de tweede helft speelde de formatie van trainer Erik Assink met meer durf en kwam er zowaar een paar keer gevaarlijk uit. De 2-1 viel echter aan de andere kant. Maarten Martens combineerde met Adam Maher en krulde van buiten het strafschopgebied raak. GVVV bleek niet meer bij machte die achterstand ongedaan te maken.

In de slotfase kreeg AZ nog enkele goede kansen op een derde treffer, maar met kunst- en vliegwerk bleven doelman Jansen en zijn verdedigers op de been. Met 'slechts' een 2-1 nederlaag mocht GVVV Alkmaar met opgeheven hoofd verlaten.

© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Het was een super-avond. Met ruim 2500 dol-enthousiaste GVVV-supporters naar Alkmaar. Daar onze jongens twee keer 45 minuten onafgebroken ondersteund. Ons elftel heeft echt alles gegeven en heeft tegen een veel beter AZ toch lekker gespeeld en heeft het AZ ook goed lastig gemaakt. We hebben GVVV en Veenendaal allemaal mooi op de kaart gezet en ook laten zien dat een voetbalwedstrijd voor jong en oud, heel leuk kan zijn.
Gelders Veenendaalse Voetbal Vereniging, onthoud die naam
Jan - 02-02-2012 | 16:42
Ben blij dat deze mannen niet naar doetichem komen.
Dan hadden ze de graafschap opgevreten.
Ik heb genoten van GVVV.
Ronald - 02-02-2012 | 10:28
Niet weggetikt?
Tja het is maar hoe je het bekijkt.
Als GVVV 10 seconden in balbezit was tot ze de bal weer aan AZ verspeelde was het veel.
En die goal. Tja, als je de kwaliteiten niet hebt om een bal voor te trekken dan kan je hem nou eenmaal zo raken dat hij er met een hoop geluk in vliegt.
Maargoed, zo zie je maar. Met een hoop geluk tegen een ongeïnspireerd AZ kan je 2-1 spelen. Leuk voor die jongens toch.
Henk - 02-02-2012 | 10:04
Wat nou sprookje ? Bij vlagen was GVVV simpelweg gevaarlijker ! Jammer dat AZ won. Ik had het GVVV bijzonder gegund. Hulde voor de spelers maar ook voor de supporters. In de vrieskou dat kolere eind naar Alkmaar en dan helaas verliezen. Maar dan wel met opgeheven hoofd ! Kunnen ze in Arnhem niet zeggen !
NEC supporter - 02-02-2012 | 08:59
Gefeliciteerd spelers, supporters en bestuur van GVVV, Geweldige prestatie en voetbal promotie voor de regio. Groeten uit Lienden van FC Lienden
FC Lienden - 02-02-2012 | 08:45

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels