De Treffers heeft geen kind aan Nieuw Buinen

  zondag 07 maart 2010 | 19:54 | Laatst bijgewerkt op: vrijdag 12 maart 2010 | 21:50

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Blijdschap bij De Treffers. Ahmet Kilic (deels zichtbaar) en Jim van Alst (3) zijn het middelpunt. Foto: Erik van 't Hullenaar

Blijdschap bij De Treffers. Ahmet Kilic (deels zichtbaar) en Jim van Alst (3) zijn het middelpunt. Foto: Erik van 't Hullenaar

GROESBEEK - De inspiratie was op een koud sportpark Zuid ver te zoeken. Je kon het de voetballers van De Treffers nauwelijks kwalijk nemen. Het werd toch 'gewoon' 4-0.


De nummer één van de ranglijst tegenover de een na laatste van de hoofdklasse, dat beloofde niet veel goeds. Onderschatting van de tegenstander door de torenhoog favoriet lag voor de hand, en Treffers-trainer Johan de Kock had dan ook maar één wens: zo snel mogelijk een doelpunt.


De Groesbeekse manschappen hadden de boodschap van hun trainer goed opgepikt en bedienden hem op zijn wenken. Ahmet Kilic lanceerde op de linkerflank linksback Jim van Alst die de bal onmiddellijk voor het heiligdom van de arme doelman Hindrik Snijder slingerde. Voor de toestormende middenvelder Aleh Putsila was het daarop een koud kunstje de bal tegen het net te schieten, 1-0. De wedstrijd was amper vijf minuten jong.


Er was maar één ploeg die voetbalde, en dat was De Treffers. Het bleek een kwestie van tijd dat nummer twee in de touwen zou hangen. Voorin probeerde Orin de Waard zijn vooruitgesnelde reputatie van goaltjesdief voor de zoveelste keer waar te maken. In die opzet slaagde de schietgrage spits niet of nauwelijks, negentig minuten lang gehinderd door een gebrek aan inspiratie. Je kon het De Waard niet euvel duiden. Het was duidelijk dat de tegenstander De Waard alleen maar wilde tegenhouden; de ongelijke krachtmeting werkte juist ook verlammend op de prestaties van De Waard.


De Treffers, zonder de van een klaplong herstellende Bas Bakker, draaide toch vrolijk door, hield de concentratie vast en zette Nieuw Buinen bij voortduring klem. De kansen regen zich aaneen en pas na ruim een half uur was de ban definitief gebroken. Orion de Waard leek in een uitzichtloze scrimmage vast te lopen maar als een duveltje uit een doosje schoot Said Echargui nummer twee alert binnen.


In het tweede bedrijf zette De Treffers vlot orde op zaken. De massieve middenvelder Bjorn Suppers werd tijdens een doelpoging binnen de beruchte lijnen onreglementair gehinderd door invaller Roy Feiken, en scheidsrechter Kuik legde de bal op de stip. Even demonstreerde Orion de Waard dan toch zijn grootheid. Onberispelijk schoot hij de bal snoeihard achter ballenvanger Snijder.


Vanaf dat moment veranderde 'Zuid' op een duiventil. Putsila, Fabian Peppinck en Suppers mochten voortijdig uitblazen, voordat de eindstand werd bereikt. Invaller Derek de Bruijn raakte de bal half, en weer stond Echargui op de juiste plek, 4-0.

© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Analist, ik reageer louter en alleen op een reactie van Gerard Egas. Lezen is inderdaad niet eenvoudig. Bij de Hema heb je voor een Euro een leesbril.
Bertus - 12-03-2010 | 21:50
Dag Bertus, volgens mij ben je de enige die het hier over een landskampioenschap heeft dus ik weet niet waar je jouw opmerking op hebt gebaseerd. Waarschijnlijk vind je goed lezen moeilijk of wil je heel erg graag je gefrustreerde opmerking ventileren. Succes met jezelf...
Analist - 12-03-2010 | 13:49
kampioensfan en treffersfan jullie rekenen jullie nu al kampioen maar zoals het er nu uitziet heeft achiles nog steeds het hoogste woord en staan jullie op een tweede plaats dus juichen kun je pas aan het einde van de competitie
hoofdklasserfan - 09-03-2010 | 19:54
Hallo Egas, je bent in de war kereltje. In juni wordt het landskampioenschap afgerond hoor, ook bij veel afgelastingen. Ik begrijp je vergissing want jouw club heeft daar nog nooit om gespeeld. Wilde het gisteren niet lukken tegen Babberich? Nou ja, toch nog een puntje, eigenlijk helemaal niet zo slecht.
Bertus - 08-03-2010 | 20:13
maak nu maar even pas op de plaats, we staan er goed voor maar niets komt vanzelf.
En dat eventuele feestje wordt echt niet in de nieuwe kantine gevierd, of denk jij dat men in 7 weken de complete bouw + inrichting klaar heeft....
Realist - 08-03-2010 | 13:09

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels