Waterpolosters onderuit tegen Canada

  zondag 18 december 2011 | 11:27

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten

MONTREAL – De Nederlandse waterpolovrouwen hebben zaterdagavond (lokale tijd) een nederlaag geleden tegen Canada. De olympisch kampioen verloor in de strijd om de Canada Cup met 7-6 van het gastland (0-1, 2-2, 3-2, 2-1). Oranje strijdt zondag met Spanje om de vijfde plek.

De waterpolosters bereiden zich voor op het EK, volgende maand in Eindhoven. De ploeg van bondscoach Mauro Maugeri speelde defensief een degelijke wedstrijd, maar liet vooral aanvallend te veel kansen liggen. Zo wist de formatie slechts één keer te scoren uit zeven overtalsituaties. De Nederlandse doelpunten kwamen op naam van Iefke van Belkum (2), Yasemin Smit, Sabrina van der Sloot, Biurakn Hakhverdian en Robbin Remers.

De equipe verloor eerder al van China en Hongarije. Tegen Spanje werd in de groepsfase gewonnen, terwijl de ontmoeting met Australië in een gelijkspel eindigde.

De finale van de Canada Cup gaat tussen China en Australië.

© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels