'Die Griekse midvoor maakte het verschil’

  maandag 16 januari 2012 | 23:05 | Laatst bijgewerkt op: maandag 16 januari 2012 | 23:07

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
De Griek Konstatinos Kokkinakis (R) kan niet voorkomen dat Matthijs Lucas tot scoren komt. Foto: ANP

De Griek Konstatinos Kokkinakis (R) kan niet voorkomen dat Matthijs Lucas tot scoren komt. Foto: ANP

EINDHOVEN - De Nederlandse waterpoloërs verloren maandag bij het EK in Eindhoven tijdens hun eerste groepswedstrijd met 14-12 van Griekenland. Een eervolle nederlaag, want Griekenland behoort tot de betere teams van Europa.

„Die Griekse midvoor maakte het verschil”, legde aanvoerder Matthijs de Bruijn de vinger op de zere plek. Die centrale aanvaller was inderdaad een maatje te groot voor de Nederlandse defensie. Toch bleef het verschil beperkt.

„We hebben alles gegeven en kunnen ons niets verwijten”, vond De Bruijn. „We hadden ingecalculeerd dat het lastig zou worden, maar we zijn vol voor de overwinning gegaan.”

Dinsdag wacht een nog zwaardere opgave, tegen Hongarije. Dat land greep in 2000, 2004 en 2008 de olympische titel. „Dat wordt een mooie uitdaging”, zei de broer van ex-zwemster Inge de Bruijn. „We gaan ervan genieten.”

© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels