EINDHOVEN - De Nederlandse waterpolovrouwen zijn donderdag bij de Europese kampioenschappen in Eindhoven als zesde geëindigd. De ploeg van bondscoach Mauro Maugeri, die dinsdag door een nederlaag tegen Italië de halve finale misliep, verloor in de strijd om de vijfde plaats van Spanje: 10-11. De periodestanden waren 3-3, 3-2, 3-4 en 1-2.
Oranje kwam op een 9-5-voorsprong, maar kreeg vervolgens - mede door matig keeperswerk van de amper van een schouderblessure herstelde Ilse van der Meijden - vijf tegentreffers op rij tegen. Alhoewel Maugeri nog reservekeepster Anne Heinis naar het water dirigeerde in het laatste kwart, was de nederlaag onvermijdelijk geworden.
De tranen biggelden bij waterpoloster Iefke van Belkum over haar wangen, toen haar na afloop van de nederlaag om een reactie werd gevraagd. De teleurstelling zat zó diep dat ze haar emoties even niet meer onder controle had. ,,Het is heel erg dat dit in eigen huis gebeurt'', sprak ze nadat Oranje bij het EK in Eindhoven slechts als zesde was geëindigd, de laagste klassering bij een EK ooit.
,,We geven een voorsprong van vier doelpunten weg, dat mag écht niet gebeuren. We speelden helemaal niet slecht en hadden echt meer verdiend.''
Ondanks de tegenvallende klassering houdt Van Belkum goede moed richting 'Londen'. ,,Er is helemaal geen man overboord. We geven alleen te gemakkelijk doelpunten weg. Dat moet er gewoon uit. Maar we laten hier het beste spel van de afgelopen drie jaren zien. Het zat allemaal écht niet mee.''























