NIJMEGEN - Hopen is alles wat veldrijdster Sophie de Boer (21) kan doen. Hopen dat haar pols niet gebroken is en dat ze komende zondag gewoon kan deelnemen aan het wereldkampioenschap in het Belgische Koksijde. Vandaag brengt een scan van het gewricht uitslag.
Een breuk betekent zonder twijfel het einde van het seizoen voor de Nijmeegse en dus geen WK.
De Boer kwam afgelopen weekeinde hard ten val tijdens de wereldbekerwedstrijd van Hoogerheide. Direct na de start ging het mis. „Wat ik me ervan herinner is dat iemand links van me onderuit schoof. Volgens mij een Amerikaanse. Haar fiets schepte mij vol”, haalde De Boer de nare gebeurtenis terug. „Ik viel als tweede. Dan hoop je dat er niemand over je heen valt, maar dat gebeurde natuurlijk wel. Ik heb hard gegild, zoveel pijn deed het. Vooral mijn linkerzij en -arm.”
Angst heeft ze niet overgehouden aan de zware en ongebruikelijke val. „Het komt niet heel veel voor in het veldrijden dat er zo hard wordt gevallen. Maar in deze tak van sport moet je geen angst hebben. Dat kun je niet gebruiken. Je hoopt natuurlijk dat zoiets nooit zal gebeuren, maar inmiddels ben ik wel vaker gevallen. Ik heb ook een keer mijn bovenarm gebroken en mijn duim.”
© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.



Sorteer reacties



















