Kenny van Hummel: 'Ik heb bij de dopingcontrole iets meer gegeven'

  woensdag 15 juli 2009 | 13:04 | Laatst bijgewerkt op: woensdag 15 juli 2009 | 17:02

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Kenny van Hummel (l). ANP

Kenny van Hummel (l). ANP

'Thierry Hupond was op Quatorze Juillet de meest aanvallende renner en ik werd 7e na een massasprint. Ik heb de afgelopen drie dagen met mijn hol open gezeten in de Pyreneën. Dat ik dan een dag later de top tien haal, vind ik dan niet verkeerd.


Rudy (Kemna, teammanager red.) meldde in de media dat hij mij in de bergen liever in de bus ziet dan daarachter. Ik vond die uitspraak jammer. Ik kon de bus echt niet bijhouden. Ik fiets niet voor mijn lol alleen.

De 7e plaats van dinsdag is mijn beste prestatie tot nu toe in de Tour de France. Ik voelde mij ook goed die dag. Misschien had het eten er iets mee te maken. We hadden eend gegeten. Daffy Duck gaf mij vleugels.

De eend was lekker, maar het komt ook voor dat het eten wat minder is. Ik maak daar geen probleem van. Dan trek ik 's avonds een zakkie noodles los. Ik had overigens niets te maken met de lege snoepdoos van Beppu (Fumiyuki red.). Ik werd ervan verdacht zijn snoep te hebben opgeten, maar ik denk dat Merijn (Zeeman, ploegleider Skil red.) er meer van weet.

Dinsdag moest ik naar de dopingcontrole. Mijn eerste deze Tour. Een probleem met plassen had ik niet. Ik moest erg nodig. Ik heb ze iets meer gegeven.

Af en toe word ik gevraagd mijn mening te geven over de dopingaffaires rond Rabo. Ik kan daar niets mee. Ik rijd voor Skil-Shimano.

Op mijn Martine moet ik nog even wachten. Die komt vrijdag en blijft dan het weekeinde. Ik heb in elk geval iets om naar uit te kijken.''



Dit is het vierde deel van het dagboek dat Kenny van Hummel tijdens de Tour de France voor De Gelderlander bijhoudt.

© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels