ZWOLLE - Bert-Jan Lindeman heeft de vijftigste editie van de Ster van Zwolle gewonnen. De nog maar twintigjarige Drent reed in de openingswedstrijd van het Nederlandse wielerseizoen op de weg op acht kilometer van de streep weg uit een kopgroep van vijf en wist solo aan de streep te arriveren.
Zijn ploeggenoot Peter-Jan Polling maakte het succes van Team Piels compleet door tweede te worden, Ruud Fransen legde beslag op de derde plaats.
Het was voor Lindeman zijn eerste overwinning in een vrije klassieker. ,,Het zou mooi zijn als ik nog meer klassiekers winnen kan dit jaar en me eventueel in de kijker kan rijden bij een profformatie. Het begin was in ieder geval goed. Ik heb een sterk optreden van mijn ploeg kunnen afronden en ons een gedroomde start gegeven van het seizoen 2010.''






















