Geen doping op WK voetbal

  dinsdag 03 augustus 2010 | 14:58 | Laatst bijgewerkt op: dinsdag 03 augustus 2010 | 15:01

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten

ZÜRICH - Op het WK voetbal in Zuid-Afrika is geen enkele speler betrapt op dopegebruik. Alle 552 dopingcontroles die voor en tijdens het toernooi zijn uitgevoerd, waren negatief. Dat maakte de wereldvoetbalbond FIFA dinsdag bekend.

De bond voerde het strengste dopingbeleid ooit bij een eindronde. Vooral in aanloop naar het evenement waren dopingcontroleurs actief. Alle 32 teams kregen te maken met onaangekondigde controles; 256 voetballers ondergingen een test nog voor een bal was getrapt.

Tijdens het WK moesten na afloop van elke wedstrijd twee spelers per team naar de dopingcontrole. Die spelers werden door loting aangewezen. ,,De testresultaten bewijzen dat topprestaties mogelijk zijn in het voetbal zonder verboden middelen te gebruiken'', aldus Jiri Dvorak, hoofd van de medische commissie van de FIFA.

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels