Medewerkers van de gemeente zijn donderdag langsgegaan bij woonbootbewoners om hen te informeren. Verder zijn opnames gemaakt van de schepen zodat na afloop kan worden vastgesteld of schade is ontstaan. Ook worden maatregelen genomen om te voorkomen dat groepen mensen op de boten gaat staan.
Tijdens de huldiging zullen twee bruggen afgesloten worden voor het publiek. Het gaat om de Melkmeisjesbrug over de Brouwersgracht en de fietsbrug van het Max Euweplein naar het Vondelpark. Deze zijn volgens Amsterdam niet berekend op grote mensenmassa's.
De vaarroute begint bij het Marinecomplex op Kattenburg en leidt via de IJhaven, de Noordwal en Buiten IJ via de Brouwersgracht, Herengracht en Leidsegracht naar het Rijksmuseum. Daar meert de boot aan, waarop de huldiging plaatsvindt op het Museumplein.















