Ploeg Kromowidjojo sneller dan wereldrecord

  zondag 18 december 2011 | 11:25 | Laatst bijgewerkt op: zondag 18 december 2011 | 11:25

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Ranomi Kromowidjojo zwom met het Europese team sneller dan het wereldrecord. foto ANP

Ranomi Kromowidjojo zwom met het Europese team sneller dan het wereldrecord. foto ANP

ATLANTA – Tijdens het prestigieuze ’Duel in the Pool’, de strijd tussen de beste zwemmers van Europa en de Verenigde Staten, heeft het Europese team op de 4x100 meter vrije slag sneller dan het wereldrecord gezwommen.

De equipe van kopvrouw Ranomi Kromowidjojo kwam in Atlanta tot een tijd van 3.27,53 en dook daarmee 0,69 seconde onder de mondiale toptijd van het Nederlandse team (Kromowidjojo, Marleen Veldhuis, Hinkelien Schreuder en Inge Dekker).

De prestatie van het Europese team wordt echter niet erkend als wereldrecord, omdat de zwemsters uit verschillende landen komen. Naast ’Kromo’ bestond de equipe uit Jeanette Ottesen (Denemarken), Francesca Halsall (Groot-Brittannië) en Aliaksandra Herasimenia (Wit-Rusland). Eerder op de dag had Veldhuis de overwinning opgeëist op de 50 meter vrije slag (kortebaan). In het olympische bad van 1996 zegevierde de Nederlandse in 23,43 seconden. Kromowidjojo finishte als tweede in de 23,61 seconden.

Kromowidjojo eindigde op de 200 vrij als vierde, maar zwom op die afstand met 1.55,77 wel een persoonlijk record. Ook Moniek Nijhuis en Sharon van Rouwendaal streden namens Nederland mee.

De Amerikaanse ploeg toonde zich in het onderonsje duidelijk de sterkste. De thuisploeg won vrijdag en zaterdag 22 van de 30 wedstrijden en versloeg zodoende Europa met 181,5 punten tegen 80,5. De Verenigde Staten heeft nu alle vijf keer het ’Duel in the Pool’ gewonnen. Eerst drie keer van Australië, daarna tweemaal van Europa.

© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels