Wagenings festival volgens beproefd recept

Auteur: door Saskia Wassenaar en Arnold Winkel |   woensdag 06 mei 2009 | 06:46 | Laatst bijgewerkt op: vrijdag 05 juni 2009 | 08:48

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Om videos te bekijken, heeft u flash nodig. Klik hier om de laatste versie te downloaden.
Bevrijdingsfestival Nijmegen

Bevrijdingsfestival Nijmegen

WAGENINGEN - Het was gistermiddag al vroeg druk bij het bevrijdingsfestival in Wageningen. De Jeugd van Tegenwoordig – bekend van de hit Watskeburt, die de rappers natuurlijk ook speelden – mocht het muziekprogramma op de Markt openen. Reden waarom zich om één uur al een schare jongeren voor het hoofdpodium had geposteerd.


Net als bij alle andere bevrijdingsfestivals werd ook in Wageningen op dat tijdstip het bevrijdingsvuur bij het podium ontstoken. Tv-presentator Jochem van Gelder deed dit vanuit het bakje van een hoogwerker, samen met Nikos uit Barneveld en Stijn van atletiekvereniging Pallas '67, waarvan jeugdleden het vuur naar de Markt brachten. Na de rappers was het hoofdpodium tot aan het defilé voor ex-Idol Boris en zijn soulband die eveneens een volle Markt trokken. In de Herenstraat kon je op dat moment over de hoofden lopen bij het optreden van de band Rigby. De tent op het Vilente 50+ Plein in de Gerdesstraat was te klein voor alle publiek dat op zangeres Willeke Alberti afkwam.

Het was het beproefde recept uit voorgaande jaren: elke doelgroep zijn eigen podium in de binnenstad. Uiteenlopend van wereldmuziek op het Salverdaplein, blues op het Beuningplein tot punkrock bij Kabaal am Gemaal aan het Plantsoen. Het werkte ook dit jaar. Nieuw was het tweede podium op de Markt, met een programma tussen de acts op het hoofdpodium door.

Het Bevrijdingsdefilé mag dan in een nieuw jasje zijn gestoken (een andere route, minder deelnemers, minder voertuigen en vrijwel geen toneelgroepen in de stoet), de waardering voor de oudste veteranen blijft het grootst. Ook Toos en Jan van Houten uit Delft hebben het hardst geklapt voor de oude veteranen. "Het doet me echt wat om die oude garde hier te zien. Die mannen hebben het allemaal voor ons opgeknapt in de Tweede Wereldoorlog", meent Jan van Houten. "Ik vind het heel indrukwekkend al die veteranen die op hun leeftijd hier nog lopen. Ze verdienen ons respect", voegt zijn vrouw Toos toe. Toch heeft het paar ook bewondering voor de jongere garde. "Dat zijn degenen die het nu voor ons opknappen", stelt Jan. "Ik hoop alleen wel dat ze hier in de toekomst niet om dezelfde reden zullen lopen als de oude veteranen nu" , kijkt Toos vooruit. Een verandering met vroeger kunnen de Van Houtens niet geven. "Het is onze eerste keer", verklapt Toos. "Maar volgend jaar komen we weer. Dan moet het heel bijzonder worden wegens 65 jaar bevrijding."

© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels

Video archief