Bijna 2.200 paarden in Elst

  maandag 07 september 2009 | 11:21 | Laatst bijgewerkt op: vrijdag 25 september 2009 | 16:53

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Om videos te bekijken, heeft u flash nodig. Klik hier om de laatste versie te downloaden.
foto Berendien Oldenhave

foto Berendien Oldenhave

ELST - In de schaduw van de Elster kerktoren werd er maandagmorgen vroeg druk onderhandeld door paardenhandelaars. Er heerste een flinke bedrijvigheid op de jaarlijkse paardenmarkt. Bijna 2.200 paarden staan in het Elster centrum. Als de braderie en de najaarskermis in Elst nog niet zijn begonnen, zitten de eerste dorpsbewoners in Elst op het terras in het centrum. Met slaap in hun ogen en een biertje in de hand, kijken ze hoe paarden af en aan worden gesleept.


Om de handel te kunnen zien moet je vroeg uit de veren. ‘Heb d’r al acht verkocht!’, roept een trotse handelaar.


Rond half zeven in de ochtend bespreken handelaren al hoe de zaken tot dusver zijn gegaan. Veel paardenbezitters op de markt ogen als echte handelaren, met klompen, een schort en een stok. Maar dat zijn toch vooral de particulieren. Zij drinken koffie en doen er stiekem een scheutje wodka in. Zij lachen, imponeren elkaar en handelen voor de show.


Arie Breunisse, voorzitter van de marktcommissie, beweert dat de paardenmarkt nog steeds draait om zaken: ‘Natuurlijk, er is een najaarskermis, een braderie, dat trekt ook veel bezoekers, maar de markt is geen puur nostalgische aangelegenheid. Het draait hier om handel.’


Die echte handel is na zonsopgang snel afgelopen. De straten stromen vol en de handelaren maken zich op voor dramatische verkooptaferelen waar de bezoekers van smullen. „We proberen wat centen te verdienen, maar we proberen ook de handel te stimuleren. De paardenmarkt in Elst is uniek en dat moet zo blijven”, stelde de 23-jarige paardenhandelaar Mary van Uytert uit Hedel.

Tijdens de paardenmarkt voerden drie vétérinaires een medische keuring uit. Twee pony’s werden geweigerd. Volgens de dierenarts hadden zij mogelijk influenza onder de leden. Dat is te vergelijken met verkoudheid bij mensen.

© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Thanky Thanky for all this good inforatmion!
Youngy - 03-09-2011 | 08:37
Dierenbescherming laat het niet uit de hand lopen met de dierenmishandeling(verwaarlozing en zware verwondingen) zoals vorig jaar iedereen weet dat nog uit de beelden van SBS .Laat het een hint zijn anders zeg ik mijn lidmaatschap op van de dierenbescherming en met mij vele anderen. Is dit overigens wel nodig zo,n markt voor paarden in 2009 of is dit puur commercieel in eigen zak voor de gemeente Bemmel
Wilco Haalderen - 07-09-2009 | 14:30

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels

Video archief