Hoog bezoek bij grootse herdenking

  zondag 20 september 2009 | 12:55 | Laatst bijgewerkt op: zondag 20 september 2009 | 20:49

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Om videos te bekijken, heeft u flash nodig. Klik hier om de laatste versie te downloaden.
Koningin Beatrix en de Britse prins Philip tijdens de oorlogsherdenking in Nijmegen. foto Harm Graat

Koningin Beatrix en de Britse prins Philip tijdens de oorlogsherdenking in Nijmegen. foto Harm Graat

Nijmegen wacht op de koningin voor de herdenking van de Slag om Nijmegen, 2009. foto Bert Beelen

Nijmegen wacht op de koningin voor de herdenking van de Slag om Nijmegen, 2009. foto Bert Beelen

Herdenking van de Slag om Nijmegen, 2009. foto Bert Beelen

Herdenking van de Slag om Nijmegen, 2009. foto Bert Beelen

Betonblokken op de weg in verband met het bezoek van koningin Beatrix. foto Bert Beelen

Betonblokken op de weg in verband met het bezoek van koningin Beatrix. foto Bert Beelen

De Waalbrug in Nijmegen. Archieffoto: Bert Beelen

De Waalbrug in Nijmegen. Archieffoto: Bert Beelen

1/5
start playing the slideshow

NIJMEGEN - Koningin Beatrix en de Britse prins Philip hebben zondagmiddag een krans gelegd bij het oorlogsmonument op het Traianusplein in Nijmegen.

Bij de grootste herdenking ooit van de bevrijding van de stad, 65 jaar geleden, was nog meer hoog bezoek: onder andere de Amerikaanse opperbevelhebber generaal David Petraeus, de Amerikaanse ambassadeur Fay Hartog Levin, haar Poolse ambtgenoot Janusz Stanczyk en Duitse collega Thomas Laufer waren te gast bij de herdenkingsplechtigheid om 16.30 uur.

Vele duizenden mensen volgden de ceremonie vanaf het talud bij het Traianusplein, of via grote tv-schermen op verschillende plekken in de stad. Daarna aanschouwden ze, net als de koningin, de optocht van historische voertuigen, veteranen en kinderen reden mee.

Er waren extreme veiligheidsmaatregelen getroffen. Zo was de Waalbrug vanaf 6.00 uur 's ochtends afgesloten, evenals een groot deel van de binnenstad. Een zeer grote politiemacht was opgetrommeld en met talloze betonblokken werden een extra veiligheidsring gecreeerd. Een speciale luchtballon hield de publieksstromen in de gaten.

Volgens politie en gemeente hebben zich geen incidenten voorgedaan. "De herdenking is rustig verlopen", aldus een politiewoordvoerster.

De herdenkingsplechtigheid op het Traianusplein werd voorafgegaan door een herdenking op de Oosterhoutsedijk. Daar werd de Waaloversteek herdacht, de heroische daad van Amerikaanse soldaten die ondanks Duitse beschietingen op 20 september 1944 de rivier overstaken om zo de Nijmeegse Waalbrug aan beide zijden te kunnen heroveren. De Waaloversteek leidde tot de bevrijding van Nijmegen. In Arnhem stokte de opmars van de geallieerden. Nijmegen bleef nog maanden frontstad,

© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
This site is like a classroom, ecxept I don't hate it. lol
Amory - 03-09-2011 | 04:09
Super jazzed about getitng that know-how.
Becky - 03-09-2011 | 04:48
I thank you humbly for sahrnig your wisdom JJWY
Janesa - 03-09-2011 | 02:44
ga tog lekker in arnhem wonen man!
Roy - 22-12-2009 | 16:16
ik had rekening gehouden met een afsluiting vanaf zondagochtend. Wat schetst mijn verbazing dat er op zaterdagavond om half 10 al een file voor de waalbrug staat vanwege de werkzaamheden. Voor deze mogelijke overlast is vooraf niet en ook die avond op de borden op de A50 niet gewaarschuwd. Via Ewijk was dan een goed alternatief geweest. Een waarschuwing (64 minuten) werd pas gegeven op de A15 net voor de afslag naar de A325, op een moment dat er geen alternatief meer is. Of omdraaien en opnieuw naar de A50 en dan alsnog via Ewijk? Fred
fred - 23-09-2009 | 11:27

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels

Video archief