Waalse kopstukken voorzien einde België

  zondag 05 september 2010 | 11:18 | Laatst bijgewerkt op: zondag 05 september 2010 | 12:16

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten

BRUSSEL - Enkele Franstalige Belgische politieke kopstukken hebben dit weekeinde gewaarschuwd dat het einde van België in zicht is. Demissionair vicepremier Laurette Onkelinx, lid van de socialistische PS, zei zondag in de krant La Dernière Heure dat een splitsing overwogen moet worden.

,,We kunnen niet meer ontkennen dat dat de wens is van een groot deel van de Vlaamse bevolking.''

Minister-president Rudy Demotte van de Waalse regioregering (ook PS) vindt dat Wallonië niet bang moet zijn om het heft in eigen hand te nemen. ,,We hebben er de middelen en de capaciteiten voor'', verklaarde hij zaterdag tegenover de Waalse publieke omroep RTBF.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Landen zijn als cellen.....altijd maar delen. Maar helaas sóms met gebreken.... Maar zéker lijkt dat het huidige Belgie er uiteindelijk baat bij zal hebben. Eindelijk een eind aan die gecamoufleerde discriminatie van 'landgenoten' en dat dan alleen maar om het gewin... Echter, eenmaal opgedeeld, zal zo'n proces zich vroeg of laat gaan herhalen, het zijn en blijven immers cellen.
Echte vooruitgang valt eerst te verwachten als Europa (de Verenigde Staten van) eindelijk eens écht gestalte krijgt, waarbij al die overtollige, breedsprakige en véél te machtige politieke figuranten binnen al die Europese landen, soms mét hun (bovenmaatse) instituten, aan de kant kunnen worden gezet als zijnde volledig overbodig en véél te duur.
Maar die laatste stappen, dat afstand doen van dat locale pluche, dát kost moeite, héél veel moeite.....
Vanem - 06-09-2010 | 11:03
Aub. geen Vlamingen bij Nederland! Zij lijden te veel aan valse bescheidenheid en zouden het niet eens willen.

En Nederland? Laat dat ook maar ophouden te bestaan in zijn huidige vorm. Zeeland, Limburg en Brabant samen. Nieuwe naam "Zuid(er)land", oid. Nieuwe hoofdstad: Maastricht of 's-Hertogenbosch. Middelburg is wat te klein en heeft geen echte aantrekkingskracht, lijkt mij. De Zeeuwen zullen er wel anders over denken.
Knillis - 06-09-2010 | 08:12
@Hansh,
Die staat was er nooit gekomen als de Hollanders zich niet zo arrogant hadden gedragen tussen 1815 en 1830. Het gewone Vlaamse en Waalse boerenvolk had het druk zat met te zorgen dat er morgen eten op tafel kwam. De Katholieke Belgen mochten amper ministers leveren of andere belangrijke posten bemensen. De Katholieke Belgen voelden zich zwaar tekort gedaan door de protestante Hollanders die al dat Katholieke kinderrijke volk maar matig vertrouwden. Bang als men was dat de Katholieken met hun rare godsdienst het hier voor het zeggen kregen en ons over zouden nemen. Overwegend aanhangers van een rare godsdienst die ook nog eens een vreemd staatshoofd (de paus) gehoorzaam waren. Hé waar horen wij dat de laatste tijd vaker?
Geef de Vlamingen eens ongelijk. Je wil toch niet onafhankelijk worden en vervolgens je ziel en zaligheid in handen leggen van bijna 17 miljoen wereldvreemde wereldverbeteraars die elkaar de tent uitvechten en waarvan een kleine 15% denkt dat zij het volk zijn dat het voor het zeggen moet krijgen?
willy - 05-09-2010 | 22:53
willy - 05-09-2010 | 16:13

Nou Willy die Vlamingen zijn nog dommer, ik bedoel als je 180 jaar na oprichting van staat België erachter komt dat dat eigenlijk niet zo'n goed idee was.
Hansh - 05-09-2010 | 21:14
Onafhankelijkheid zou voor Vlaanderen een zege zijn. Wallonië is nu een blok aan het been van Vlaanderen. Ik denk alleen niet dat de Vlamingen het zien zitten om door Nederland te worden ingelijfd, maar van mij mag het. En anders kunnen we verdergaande samenwerking aangaan. Op TV zie je het al. Er komen steeds meer Nederlands/Vlaamse programma's.
Joop - 05-09-2010 | 16:53

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels