Kijkersrecord songfestival verwacht

Auteur: Door Geert Willems |   dinsdag 10 mei 2011 | 17:11 | Laatst bijgewerkt op: dinsdag 10 mei 2011 | 21:08

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Het Duitse fenomeen Lena. Foto: EPA

Het Duitse fenomeen Lena. Foto: EPA

DUSSELDORF - Meer kijkers dan ooit zullen deze week afstemmen op de tv-uitzendingen van het Eurovisie Songfestival. Dat is de verwachting van supervisor Sietse Bakker van de organiserende omroepkoepel EBU. Het record staat nu nog op 124 miljoen kijkers in 2009, toen het festival in Moskou werd gehouden. Het gaat dan om het totaal aantal toeschouwers van de twee halve finales en de finale bij elkaar opgeteld.

Het festival wordt dit jaar in Düsseldorf gehouden. Een groot organiserend land als Duitsland trekt altijd meer kijkers, volgens Bakker. Verder doen er dit jaar 43 landen mee, vier meer dan vorig jaar. Grote landen als Italië en Oostenrijk zijn na jaren van afwezigheid weer teruggekeerd op het eurovisiepodium.

Maar vooral omdat er dit keer enkele aansprekende deelnemers zijn, zullen de drie shows van het songfestival veel kijkers aan zich weten te binden. Boyband Blue, groot in de jaren negentig, heeft het songfestival gekozen om een comeback te maken. De oude fans blijken hen niet vergeten.

Duitse Lena is in eigen land een fenomeen geworden nadat zij vorig jaar het festival in Oslo won. Zij zorgt voor veel extra aandacht onder met name de jongere tv-kijkers. Zij verdedigt haar titel met het nummer Taken by a stranger dat zeker in Duitsland zelf als een van de favorieten geldt.

Een andere oud-winnares, de Israëlische Dana International die in 1998 de Eurovisiekroon mocht opzetten, zorgt door haar terugkeer voor veel reuring. “Dat alles kan er toe leiden dat we het record van Moskou gaan breken”, denkt Sietse Bakker. Het geeft volgens hem ook aan dat Nederland een buitenbeentje is als het gaat om het sterke negatieve imago van het songfestival.

Overigens trekken de uitzendingen van het songfestival ook in Nederland goede kijkcijfers. Naar de tweede halve finale, waaraan de 3JS voor Nederland meedoen, kijken 'wereldwijd' naar verwachting een kleine 30 miljoen kijkers. Om het record te breken, moet dat aantal voor de finale dan stijgen tot boven de 70 miljoen.

© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Leuk.....allemaal kijken hoe de Oostbloklanden elkaar de hemel in prijzen.
Mooie afspiegeling van de corruptie/mentaliteit in de betreffende landen.
Rik - 10-05-2011 | 21:52
wha ha ha ha.... Ik kijk echt niet.... Kansloos!!
Esther - 10-05-2011 | 20:29
ik kijk niet hoor
ron - 10-05-2011 | 19:02
Als de zangeressen dit jaar er net zo uitzien als die Lena begrijp ik wel waar dat kijkcijferrecord vandaan komt!
Normaal kijken er voornamelijk vrouwen naar deze Eurovisie Songbagger, maar dankzij dit soort zangeressen een aantal mannelijke kijkers extra. Met het geluid uit natuurlijk! lol
Brian - 10-05-2011 | 18:14

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels