Oost Gelre: bezwaren verminderen

  woensdag 04 juni 2008 | 14:46 | Laatst bijgewerkt op: woensdag 04 juni 2008 | 14:52

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
OOST GELRE - De gemeente Oost Gelre wil het aantal bezwaarschriften tegen besluiten van het college verminderen.
Door met bezwaarmakers te gaan praten, hopen burgemeester en wethouders van Oost Gelre dat er uiteindelijk minder bezwaren worden ingediend.

Volgens burgemeester Henk Heijman worden per jaar gemiddeld zo'n tachtig bezwaarschriften ingediend. Heijman: "Iedere burger kan bezwaar maken tegen een besluit en aan dat recht willen we absoluut niet tornen. Maar per bezwaar is een ambtenaar gemiddeld tussen de 15 en 20 uur bezig. We willen iets doen aan het bekorten van de doorlooptermijn. Dat willen we onder meer bereiken door het aantal bezwaarschriften te verminderen."

Het aantal bezwaren kan volgens burgemeester Heijman worden verminderd door te gaan praten met de indieners. Heijman: "Bezwaren worden soms ingediend omdat mensen niet volledig zijn geïnformeerd. Mensen weten dan niet precies hoe iets wordt uitgevoerd en op welke manier. Door dat in een gesprek duidelijk te maken kunnen eventuele onduidelijkheden worden weggenomen. Waardoor mensen bij nader inzien misschien afzien van een bezwaarschrift. Je zou het een vorm van mediation kunnen noemen."

Heijman acht een dergelijk gesprek ook nuttig bij klachten."Daarbij kan een gesprek verhelderend werken. En het zou kunnen leiden tot intrekking van de klacht. Door de aandacht voelen mensen zich serieus genomen."

- De raadscommissie Maatschappij & Bestuur bespreekt het onderwerp in de vergadering van dinsdag 17 juni (voormalige raadszaal gemeentehuis Lichtenvoorde, 19.30 uur).

© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels




Doetinchem en Oude IJsselstreek verstoren de eenheid in de Achterhoek met hun fusieplannen.

 

Redactie Achterhoek
Grutstraat 28
Postbus 25, 7000 AA Doetinchem
Telefoon: 08801- 30832
Telefoon: 08801- 30837 (buiten kantooruren)
E-mail: redactie.doetinchem@gelderlander.nl
Fax: 0314-323301
Eelco van den Heuvel, chef en redacteur verkeer en vervoer
Rick Aalbers, redacteur online en algemeen verslaggever
Eric van der Vegt, redacteur Doetinchem
Miriam Szalata, redacteur politie en justitie
Jennifer Faasen, redacteur onderwijs
Domien Esselink, redacteur Oost Gelre en plv. chef
Henny Haggeman, redacteur economie en Doetinchem
Henk Harmsen, redacteur streekcultuur
Gerco Mons, redacteur Oude IJsselstreek en zorg
Roel Oosterink, redacteur Montferland en landbouw
Tom Ruijfrok, redacteur online
Ton Tijdink, eindredacteur en redacteur economie
Flip Versteegh, algemeen verslaggever
Willemien Weerman, redacteur Bronckhorst
Sjoerd van der Werf, redacteur Winterswijk
Ellen Willems-ter Maat, redacteur cultuur
Bettine Winters, redacteur Aalten en zorg

Redactie Sport
Raymond Willemsen
, teamleider 0314-372181
Roy Hammink
Jaap Rademaker
E-mail: sport.doetinchem@gelderlander.nl

Adverteren
André Middelkoop
, accountmanager
Telefoon: 08801-30820
E-mail: advertenties.doetinchem@gelderlander.nl