dinsdag 27 januari 2009 | 14:53 | Laatst bijgewerkt op:
woensdag 28 januari 2009 | 21:13
AALTEN - De twee CDA-wethouders Hans Martijn Ostendorp en Wim ten Voorde hebben in het college van B en W tegen de verruiming van openingstijden op zondag voor de supermarkt Albert Heijn gestemd.
De supermarkt heeft Aalten vorig najaar gevraagd om verruiming van de openingstijden: elke zon- en feestdag van 16 tot 20 uur open. Een besluit hierover hoeft niet door de gemeenteraad genomen te worden; instemming van het college van B en W is voldoende. 'Gezien de aard van het onderwerp wordt het raadzaam geacht de gevoelens van de gemeenteraad te peilen over dit besluit voor de avondwinkel', vindt het college.
De beslissing is nu aan de gemeenteraad, die in februari ook besluit over de verruiming van de zondagopenstelling in de hele gemeente.
Wethouder Ostendorp liet al eerder weten tegen verruiming van de openstelling op zondag te zijn. Wethouder Wim ten Voorde: "Het voorstel om de zondagopenstelling te verruimen steunde ik, omdat de openstelling in de hele gemeente gelijk werd. Dit tweede voorstel maakt avondwinkels mogelijk. Daar is volgens mij, zeker in Aalten, geen behoefte aan. Zeker met het oog op de zondagsrust moet je dat niet doen."
© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.