LICHTENVOORDE - Oost Gelre is de grootste wijngemeente van Nederland.
Het heeft de gemeenten Groesbeek en Maastricht ingehaald, althans voorlopig.De huidige oppervlakte van 12,75 hectare aan wijnbouwgrond in de gemeente Oost Gelre blijkt volgens berekening van het Achterhoeks Bureau voor Toerisme (ABT) groter die van Groesbeek met 10 hectare, dat reclame maakt als grootste 'wijnbouwdorp' van Nederland, en van de gemeente Maastricht, al veel langer een wijnbouwgebied, met 11,5 hectare. Volgens ABT-directeur Walter van Hulstijn komt Oost Gelre aan totaal 12,75 hectare door het optellen van de oppervlakten van wijndomein Besselinkschans (4,5 ha), biologische wijngaard Slingehorst (4,5 ha), wijngaard de Schepershorst (0,75 ha) en de wijngaard bij Harreveld (2 ha). Van Hulstijn: "De Achterhoek als geheel is momenteel ook het grootste wijngebied van Nederland qua in productie zijnde wijngaarden. De coöperatief verenigde Achterhoekse wijnbouwers vertegenwoordigen samen een areaal van ruim 19 hectare. De club is daarmee de grootste wijnbouworganisatie van Nederland. In totaal heeft de Achterhoek 33,75 hectare aan wijngaard (waarvan 7,1 ha in Winterswijk)."
Burgemeester Henk Heijman en wethouder Fons Hulshof van Oost Gelre noemen de cijfers verrassend, omdat de positie van Groesbeek als grootste in Gelderland onaantastbaar leek.
Freek Verhoeven van Stichting Wijnbouwcentrale Nederland in Groesbeek zegt dat het allemaal vrij betrekkelijk is, omdat het areaal steeds varieert. Groesbeek heeft nu 10 hectare, maar er zijn weer nieuwe wijngaarden van 4 en 2 hectare in aanbouw en daarmee zou het totaal dus weer op 16 komen. In april 2006 werd Groesbeek na Maastricht de grootste wijnproducent van Nederland met op dat moment 15 hectare.
























