ARNHEM - Gedeputeerde Marijke van Haaren heeft woensdagochtend 10.672 handtekeningen in ontvangst genomen voor het behoud van vervoersmaatschappij Syntus. Die waren door een actiegroep onder leiding van Berd Westerveld uit Sinderen ingezameld.
Syntus verloor eind vorig jaar de aanbesteding van het openbaar vervoer in Achterhoek en Rivierenland van Arriva. Dit tot teleurstelling van veel Achterhoekers. De actievoerders riepen Van Haaren op om enquêtes onder mannenkoren en vrouwenverenigingen te houden om het draagvlak voor Arriva te peilen.
Ze verwezen naar Van Haarens partijgenoot, minister Eurlings, die bij de invoering van de kilometerprijs veel belang hecht aan de mening van de ANWB-leden. Van Haaren zei begrip te hebben voor de Achterhoekse gevoelens, maar voegde eraan toe. "Het zal niet helpen. Ik kan daar niets meer aan doen, de politiek ook niet."
Volgens de gedeputeerde kan alleen de rechter het besluit nog terugnemen. Ze voegde er aan toe dat het succes van Syntus in het verleden bij een aanbesteding niet mag meewegen om alle partijen gelijke kansen te geven. Ook zei Van Haaren dat ze veel bewondering voor Syntus heeft en dat ze bepaald niet uitsluit dat het Achterhoekse bedrijf binnenkort de aanbesteding voor de Veluwe wel wint.
© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.



Sorteer reacties












