Treinreizigers lastig vallen, wildplassen, dealen

  vrijdag 21 mei 2010 | 06:30

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Foto: de Gelderlander

Foto: de Gelderlander

DOETINCHEM - Personeelsleden op het treinstation in Doetinchem noteren sinds kort in een logboek de overlast die ze zien van jongeren, vooral daklozen, op en rond het spoor. Dit op voorstel van treinmaatschappij Syntus, die een dossier vormt voor de politie. De politie zou intussen al verscherpt toezicht houden op het Doetinchemse station.

Volgens NS-woordvoerster Carine Portengen is er sprake van veel overlast van 'rondhangende jongeren, vaak zwervers'. "Ze roken en vallen passagiers lastig door naar hen te roepen en te bedelen."

Dit bevestigt personeel ter plaatse. "Ze schreeuwen naar mensen, spugen naar ze. Passagiers zijn het soms zo zat, dat ze zelf dreigen in te grijpen. 'Als jullie niks doen...', zeggen ze dan. Als het zover komt, zijn we echt verkeerd bezig", aldus een anoniem personeelslid.

Volgens de medewerker drinken de jongeren alcohol, roken joints, plassen tegen het stationsgebouw en provoceren personeel. "Laatst klom er een via een smalle richel tegen het gebouw omhoog."

© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Ik loop elke dag er langs,en ik let niet op andere ook niet op hun !
Ze vallen me niet lastig dus ik vind het een beetje overdreven allemaal!
mimi - 24-05-2010 | 09:24
Ja, laten we dossiers aanleggen. Laten we onderzoeken gaan verrichten en alles registreren. Dan kunnen we er een manager opzetten die alle gegevens verwerkt. Daarna kunnen we rapporten schrijven en aanbieden aan de gemeenteraad. eenmaal een ton of 3 lichter kunnen we misschien de politie een lijst met namen van wildplassers en pilsjesdrinkers aanbieden.

Hehe probleem opgelost! De politie treedt direct op. Ze pleuren de hele handel in de vullisbak! Ze weten toch al lang wie en waarom dat ze daar staan. Laat die mensen staan met hun pilsje. Zorg voor een pisbak. Laat de wijkagent eens een babbeltje maken met die gasten. Geef ze een plekje om te chillen. Doetinchem is niet voor niets centrumgemeente!
Koos - 23-05-2010 | 18:35
Jammer dat er pas na 3 maanden tijd aktie word ondernomen.
En ik zie dat mensen zeggen: Doetinchem ''asostad''.
Maar deze mensen zijn geen Doetinchemmers maar een dom stelletje boeren van buitenaf.
Altijd een paar uit Aalten erbij.Doetinchemmers zijn juist netjes vind ik.
Eigenlijk moeten ze deze gasten elke biels van de rails laten zien!
Want in een andere stad toleren ze dit niet!
Paul - 23-05-2010 | 11:54
Dit geldt ook voor het gedrag van de discogangers op zaterdagavond in de trein op de lijn Arnhem - Winterswijk. In ieder geval haal ik inmiddels vrouw en kinderen op uit Arnhem vanwege dit gedrag. Te gek voor woorden. Het hoort blijkbaar bij ons tolerante gedrag en dito wetgeving vanuit het parlement. Einde stukje openbaar vervoer.
kes - 22-05-2010 | 12:45
Een dossier aanleggen voor de politie en mogelijk ook voor de gemeentebestuurders in dit prachtige Doetinchem, ha ha,je kunt op voorhand aannemen dat hier niets mee gedaan wordt, nog niet eens als onderwerp in de gemeenteraad. B&W en raad doe je ogen eens open en kijk eens hoe de zaak met name in het centrum verloederd en steeds meer aso wordt.
Wilt plassen illegaal parkeren, tegen het verkeer in rijden, dronken op straat je komt het elke dag en zeker in het weekend tegen, maar handhaven...... ho maar!
Kom eens van dat pluche en laat nou eens echt zien wat je met verbetering van de leefbaarheid/ veiligheid bedoeld, wees niet alleen met je eigen carriere bezig maar doe iets nuttigs voor de burger die je vertegenwoordigd.
Bas Beton - 21-05-2010 | 14:44

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels




Doetinchem en Oude IJsselstreek verstoren de eenheid in de Achterhoek met hun fusieplannen.

 

Redactie Achterhoek
Grutstraat 28
Postbus 25, 7000 AA Doetinchem
Telefoon: 08801- 30832
Telefoon: 08801- 30837 (buiten kantooruren)
E-mail: redactie.doetinchem@gelderlander.nl
Fax: 0314-323301
Eelco van den Heuvel, chef en redacteur verkeer en vervoer
Rick Aalbers, redacteur online en algemeen verslaggever
Eric van der Vegt, redacteur Doetinchem
Miriam Szalata, redacteur politie en justitie
Jennifer Faasen, redacteur onderwijs
Domien Esselink, redacteur Oost Gelre en plv. chef
Henny Haggeman, redacteur economie en Doetinchem
Henk Harmsen, redacteur streekcultuur
Gerco Mons, redacteur Oude IJsselstreek en zorg
Roel Oosterink, redacteur Montferland en landbouw
Tom Ruijfrok, redacteur online
Ton Tijdink, eindredacteur en redacteur economie
Flip Versteegh, algemeen verslaggever
Willemien Weerman, redacteur Bronckhorst
Sjoerd van der Werf, redacteur Winterswijk
Ellen Willems-ter Maat, redacteur cultuur
Bettine Winters, redacteur Aalten en zorg

Redactie Sport
Raymond Willemsen
, teamleider 0314-372181
Roy Hammink
Jaap Rademaker
E-mail: sport.doetinchem@gelderlander.nl

Adverteren
André Middelkoop
, accountmanager
Telefoon: 08801-30820
E-mail: advertenties.doetinchem@gelderlander.nl