AALTEN - De Achterhoekse politie heeft maandagochtend alle vertrekkende bezoekers van de Zwarte Cross gecontroleerd op alcohol. Net als andere jaren gebeurde dat op de Hamelandroute bij de Domme Aanleg in Aalten. Op zowel de hoofdweg als de naastgelegen Vragenderweg moesten de chauffeurs van alle langsrijdende personenauto's, bestelbusjes en andere voertuigen in een elektronisch ademanalyseapparaat blazen.
Zie ook:
De controle begon maandagochtend om zeven uur. Meteen bij het begin van de controle was het al enkele keren raak. Ook later op de ochtend werden er enkele chauffeurs positief bevonden. De eerste indruk was dat er meer overtredingen zijn begaan dan vorig jaar, toen 1 procent van de 4000 gecontroleerde chauffeurs de ochtend na de Zwarte Cross nog onder invloed van alcohol was.
Een medewerker van de douane controleerde voertuigen op het mogelijke gebruik van de goedkopere rode diesel, die alleen in landbouwwerktuigen en wegenbouwmachines mag worden gebruikt. De politie heeft bij de Domme Aanleg dertig agenten ingezet. Bij de Radstake tussen Lichtenvoorde en Varsseveld werd op hetzelfde tijdstip ook op alcohol gecontroleerd.
Ga hier naar de speciale pagina over de Zwarte Cross.
© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.



Sorteer reacties













