MRSA-bacterie in ziekenhuis Winterswijk

  dinsdag 09 augustus 2011 | 10:16 | Laatst bijgewerkt op: maandag 15 augustus 2011 | 07:32

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Microscopische opname van de mrsa-bacterie, die onlangs is aangetroffen in het ziekenhuis SKB in Winterswijk.

Microscopische opname van de mrsa-bacterie, die onlangs is aangetroffen in het ziekenhuis SKB in Winterswijk.

WINTERSWIJK - In het Streekziekenhuis Koningin Beatrix (SKB) in Winterswijk is zondag bij een patiënt MRSA aangetroffen. De besmetting is aangetroffen op de neuro- en longafdeling. De MRSA-bacterie staat ook wel bekend als de ziekenhuisbacterie, omdat die veel in ziekenhuizen voorkomt.

De bacterie is resistent voor verschillende soorten van antibiotica.

De patiënt uit het Winterswijkse ziekenhuis is geïsoleerd. Andere patiënten van de afdeling waarop de besmette patiënt lag, zijn maandag gecontroleerd. De uitslag van die onderzoeken werden eerst dinsdagmiddag verwacht. Dat is echter niet gelukt. Nu komen de uitslagen waarschijnlijk woensdagmorgen.

Niet alleen patiënten, maar ook het personeel van het ziekenhusi wordt onderzocht op besmetting met de bacterie.

De afdeling wordt gereinigd. Nieuwe patiënten van het SKB worden tijdelijk op andere afdelingen opgenomen. Er volgt geen opnamestop.

Het SKB is eerder getroffen door een MRSA-besmetting. De laatste keer was eind 2010.

Vorig jaar dook de MRSA-bacterie ook meerdere malen op in het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem. Ook verpleeghuis Pronsweide in Winterswijk had vorig jaar en dit jaar te maken met de bacterie.

© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Het klinkt een beetje lullig maar als je ziekenhuizen vrij van MRSA bacteriën wilt houden, zul je mensen die in de intensieve veehouderij werken niet meer mogen toelaten in ziekenhuizen. Zij de boeren, zijn over het algemeen de dragers en de verspreiders van de bacterie. De veeartsen de verstrekkers van ongelimiteerde hoeveelheden antibiotica. Misschien zijn we het even vergeten? Dierenartsen en boeren in de intensieve veehouderij hebben deze problemen veroorzaakt. Boeren door onkunde en veeartsen door geldzucht. Dit geldt ook voor de geitenhouders en hun dierenartsen i.v.m. de Q-koorts. We lezen erover en vergeten daarbij dat er tientallen mensen aan deze infecties overlijden. Het lijkt niet humaan om zo te reageren maar het is crimineel als je de oorzaken en de veroorzakers kent om dit maar door te laten modderen en onschuldige mensenlevens in gevaar te brengen.
Hans Velderman - 09-08-2011 | 18:58

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels




Doetinchem en Oude IJsselstreek verstoren de eenheid in de Achterhoek met hun fusieplannen.

 

Redactie Achterhoek
Grutstraat 28
Postbus 25, 7000 AA Doetinchem
Telefoon: 08801- 30832
Telefoon: 08801- 30837 (buiten kantooruren)
E-mail: redactie.doetinchem@gelderlander.nl
Fax: 0314-323301
Eelco van den Heuvel, chef en redacteur verkeer en vervoer
Rick Aalbers, redacteur online en algemeen verslaggever
Eric van der Vegt, redacteur Doetinchem
Miriam Szalata, redacteur politie en justitie
Jennifer Faasen, redacteur onderwijs
Domien Esselink, redacteur Oost Gelre en plv. chef
Henny Haggeman, redacteur economie en Doetinchem
Henk Harmsen, redacteur streekcultuur
Gerco Mons, redacteur Oude IJsselstreek en zorg
Roel Oosterink, redacteur Montferland en landbouw
Tom Ruijfrok, redacteur online
Ton Tijdink, eindredacteur en redacteur economie
Flip Versteegh, algemeen verslaggever
Willemien Weerman, redacteur Bronckhorst
Sjoerd van der Werf, redacteur Winterswijk
Ellen Willems-ter Maat, redacteur cultuur
Bettine Winters, redacteur Aalten en zorg

Redactie Sport
Raymond Willemsen
, teamleider 0314-372181
Roy Hammink
Jaap Rademaker
E-mail: sport.doetinchem@gelderlander.nl

Adverteren
André Middelkoop
, accountmanager
Telefoon: 08801-30820
E-mail: advertenties.doetinchem@gelderlander.nl