Jongeren in Steenderen blowen een stuk minder dan een jaar geleden, aldus jongerenwerker Paul Koopman. archieffoto Phil Nijhuis/GPD
Dat zegt Bronckhorster jongerenwerker Paul Koopman, die zich vanaf de zomer van 2010 intensief heeft beziggehouden met de jongeren. "De aanvankelijke problemen die ik destijds aantrof, zijn nu volledig omgedraaid", zegt hij.
Die omslag is woensdagavond gevierd met een barbeque bij de heropening van de vernieuwde JOP. De jongeren hebben de JOP, waar een hoop aan kapot was, opgeknapt met hulp van Koopman en de ontmoetingsplek zelf beschilderd.
Het zag er volgens Koopman niet naar uit dat deze ontwikkeling zich binnen een jaar zou voordoen. "Toen ik in mei 2010 daar begon, kwam ik vaak overdag een groep blowende jongeren tegen. Die wilden niet werken of naar school. Ze hingen maar een beetje rond en wilden weinig."
Maar Koopman zette zich in, met als resultaat dat het grootste deel van de groep van zo'n vijftien jongeren weer naar school gaat of werk heeft.
Koopman is trots. "Hoe het in Steenderen is gegaan, dát is een voorbeeld hoe we het als jongerenwerk graag vaker zouden zien."
© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.















