ULFT - Sporen uit Spanje. Dat is de naam van het boek dat komende zondag wordt gepresenteerd in het Spaans Centrum in Ulft.
In de laatste maanden van 1964 verschenen de eerste Spaanse gastarbeiders in het Achterhoekse dorp. Om te werken bij de DRU.
De Spanjaarden zouden slechts tijdelijk in Nederland komen werken. Dat tijdelijke werd voor een grote groep Zuid-Europeanen een erg rekbaar begrip. Nog altijd leven tientallen ex-gastarbeiders in Ulft en omstreken.
Het leek de plaatselijke stichting La Fundación Española een goed idee om de verhalen van deze Spanjaarden te bundelen in een boek. "De opa's en oma's leven nu nog. Nu kunnen we nog luisteren naar de verhalen. Straks niet meer. Ik ben altijd bang geweest dat die verhalen definitief zouden verdwijnen. Met dit boek kunnen we het verleden bewaren", zegt voorzitter Annie Cojo van de stichting.
Het boek wordt zondag om 14 uur gepresenteerd in het Spaans centrum aan de Deurvorsstraat 43.
Meer over het boek in De Gelderlander, editie Achterhoek, van donderdag 29 september.
© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.
















