Arnhemse daklozen met de bus naar Doetinchem

  vrijdag 09 december 2011 | 11:56 | Laatst bijgewerkt op: vrijdag 09 december 2011 | 14:16

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Arnhemse daklozen arriveren bij de Villa Eigen Bedreivigheid. foto De Gelderlander

Arnhemse daklozen arriveren bij de Villa Eigen Bedreivigheid. foto De Gelderlander

DOETINCHEM - Zestien Arnhemse daklozen hebben vrijdagmorgen de bus genomen naar Doetinchem. Ze kregen na aankomst een rondleiding in de Villa Eigen Bedreivigheid.

Doel van de busreis was het opzetten van een Arnhemse variant van de Villa Eigen Bedreivigheid. De villa aan het eind van de Doetinchemse Grutstraat is er voor mensen die tussen de wal en het schip dreigen te vallen en soms al zijn gevallen. Drijvende kracht achter het project voor maatschappelijke opvang is Ine Spuls.

"Wij gaan uit van onze eigen kracht. Daar komt het woord 'eigen' in de naam van de villa vandaan", hield ze de Arnhemse gasten voor. "We moeten onze eigenwaarde opkrikken. Laat aan de buitenwereld zien dat we er zijn en dat we gezien mogen worden."

Mensen die betrokken zijn bij de villa proberen hun leven weer op de rit te krijgen door een eind te maken aan hun problemen. Daarnaast gaan ze aan de slag om een vak te leren of een bedrijfje op te zetten, zodat ze weer op eigen benen kunnen staan.

Ine is twee jaar geleden begonnen met de villa. Afgelopen jaar won ze met haar project de Ab Harrewijn Prijs. Deze week hoorde ze dat de villa 250.000 euro subsidie van de provincie Gelderland krijgt voor een verdere professionalisering van het project.

Woningcorporatie Sité Woondiensten en het Graafschap College hebben aangegeven samen te willen werken met de Doetinchemse villa.

© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Beste stadswesp, kom eens binnen bij de Villa, Grutstraat 49. Dan laten we zien waar 'jouw' belastinggeld aan wordt besteed. Maar pas op, eenmaal binnen heb je kans op Villakoorts!
ine - 10-12-2011 | 12:54
Lijkt mij ook wel wat 50000 voor iedere dakloze subsidie kraan staat weer open en waar halen we dit nu weer vandaan .
Hier word weer geld verdient aan mensen die het ook anders kunnen doen
We zijn aan het bezuinigen in nederland echt nie jongu
de stadswesp - 10-12-2011 | 11:07
Mooi initiatief en mooie gesproken column destijds. Harrewijn zou blij van jullie worden!
Maar ik ben wel benieuwd wat jullie met een 'professionalisering' susidie willen gaan doen? Boeiend hoe je dat met 'eigen bedreivigheid' vorm gaat geven met elkaar! ? Valkuilen liggen natuurlijk op de loer...
Houd ons op de hoogte! En succes met z'n allen!
Edo Paardekooper Overman, vz. cr. LdH - 10-12-2011 | 09:16
Ik wil alle mensen die negatief reageren op de Villa en haar bedreivigheid (ja dat is fout geschreven), van harte uitnodigen om met eigen ogen te bekijken hoe we zitten te niksnutten, onze zakken vullen en de ouden van dagen in de steek laten. Misschien kunnen we horen hoe we het beter kunnen doen? Ik wil de 'Villafans' van harte bedanken voor het volgen en vertrouwen. Los van dit alles is iedereen welkom op 16 december van 16.00 uur tot 20.00 uur en 17 december van 12.00 tot 16.00 uur. Dan organiseren we een wintertuin. Onze bedreivigheid wordt zichtbaar en onze producten zijn dan te koop. Trouwens we hebben dan ook onze eigen Diggitydog (hotdog) en oliebollen en warme choco en muziek en een warme kachel.
ine - 09-12-2011 | 23:38
Ine gefelicteerd, al ben ik niet zo voor subsidieslurpers, maar denk dat het bij jouw geen subsidieslurpen is. Ik heb ooit in een reactie van mij stichting eigen bedrijvigheid gelijk gesteld aan zakkenvullers als pauropus, stichting actief, borghuis, sagem, etc.Dit was onjuist van mij en bij deze wil ik daar mijn excuses voor aanbieden en mijn onjuiste informatie die ik in mijn reactie heb gegeven op basis van onjuiste verhalen die mij ter ore komen.
rectificeren. Ik ben daar geweest om thee te drinken, en in verhouding met de sfeer die ik bij radar, het borghuis, stichting actief heb ervaren, was de sfeer zeer onstpannen, vrolijke mensen die niet gedenegreerd worden als client of patient, en de duidelijke managment verkoop cq zakkenvul strategieen die ik ervaren heb bij eerdergenoemde strategieeen vinden bij eigen bedreivigheid niet plaats volgens mij.
De positieve omgang onderelkaar viel me op en de gelijkheid tussen Ine en de andere bedrijvigen cq deelnemers. Tevens vertelde een zoon van een bekende van mij dat Ine eindelijk een uitkering had geregeld voor hem, omdat dat bij Iriszorg niet echt wilde lukken.
De gelijkwaardige behandeling en positieve benadering zonder dwang vind ik een voorbeeld voor de andere zgn hulpverleners waar ze een voorbeeld aan kunnen nemen en eventueel eens een dagje op cursus kunnen gaan bij Ine voor een les menselijke benadering en respect.
bananenrepubliek - 09-12-2011 | 22:55

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels




Oude IJsselstreek wil zes ton besparen op zwembadkosten en denkt na over sluiting van enkele baden. Wat te doen?

 

Redactie Achterhoek
Grutstraat 28
Postbus 25, 7000 AA Doetinchem
Telefoon: 08801- 30832
Telefoon: 08801- 30837 (buiten kantooruren)
E-mail: redactie.doetinchem@gelderlander.nl
Fax: 0314-323301
Eelco van den Heuvel, chef en redacteur verkeer en vervoer
Rick Aalbers, redacteur online en algemeen verslaggever
Eric van der Vegt, redacteur Doetinchem
Miriam Szalata, redacteur politie en justitie
Jennifer Faasen, redacteur onderwijs
Domien Esselink, redacteur Oost Gelre en plv. chef
Peter Frequin, eindredacteur
Henny Haggeman, redacteur economie en Doetinchem
Henk Harmsen, redacteur streekcultuur
Gerco Mons, redacteur Oude IJsselstreek en zorg
Roel Oosterink, redacteur landbouw
Tom Ruijfrok, redacteur online
Ton Tijdink, eindredacteur en redacteur economie
Flip Versteegh, algemeen verslaggever
Willemien Weerman, redacteur Bronckhorst
Sjoerd van der Werf, redacteur Winterswijk
Ellen Willems-ter Maat, redacteur cultuur
Bettine Winters, redacteur Aalten en zorg

Redactie Sport
Raymond Willemsen
, teamleider 0314-372181
Roy Hammink
Jaap Rademaker
E-mail: sport.doetinchem@gelderlander.nl

Adverteren
André Middelkoop
, accountmanager
Telefoon: 08801-30820
E-mail: advertenties.doetinchem@gelderlander.nl