Beide begonnen ze hun muzikale carrière op een heel andere instrument dan ze nu bespelen. Joël Groen (20) uit Gaanderen (tegenwoordig Nijmegen) speelde acht jaar piano en versleet drie leraren, voordat hij vier jaar geleden ontdekte dat pianospelen eigenlijk zo erg nog niet was.
Maar hij ontdekte verder dat drummen (niet zo vreemd voor een telg uit de Groen-familie) eigenlijk veel meer zijn stiel was. Inmiddels hoeft hij zijn vader niet meer te vragen of hij achter het drumstel mag kruipen.
Dayenne Wielheesen (22) uit ’s-Heerenberg (tegenwoordig Enschede) speelt pas 7,5 jaar bas, daarvoor speelde ze klarinet en saxofoon. „Het spelen met een harmonie of op straat was niet mijn ding”, zegt ze. Inmiddels is ze afgestudeerd aan de popacademie in Enschede.
Joël (die ook speelt in Neon Mind) is als invaldrummer al een tijdje actief bij The Awfuls, een van de bands waarin Dayenne speelt. Want ze is ook actief in de coverband X-Cover (coverband), She’s Lost Control (heavy rock) en Lickety Split (all-girl band).
Meer over Joël en Dayenne in de rubriek Achterhoek Tjoeb op de cultuurpagina van De Gelderlander, editie Achterhoek, van vrijdag 27 mei 2011.
Filmpje van Joël en Dayenne:
© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.



Sorteer reacties











