SILVOLDE - Ze komen oorspronkelijk uit Silvolde, en komen af en toe nog naar de Achterhoek voor een optreden: de broers Bauke (32), Stein (31) en Tiddo (29) Bakker, oftewel Bakzilla.
De band was een feit kort nadat de twee oudste broers besloten Tiddo op z’n achttiende verjaardag een basgitaar en versterker te schenken. “Hij speelde wel saxofoon, maar daar konden we niet zoveel mee”, vertelt Stein Bakker.
De broers, die muzieklessen volgden op de muziekschool in Doetinchem, figureerden in bandjes als Soundsurfer, Kip in Braadzak en Red Libanon. Met z’n drieën maakten ze wat eigen nummers, maar speelden ze vooral covers.
Dat The Police veel gecoverd wordt is niet zo vreemd, want Bauke is een behoorlijke Sting-imitator. Daarnaast is hij met vlag en wimpel afgestudeerd aan het conservatorium in Zwolle, en heeft hij flink gebouwd aan een netwerk met professionele muzikanten.
"Momenteel is hij met Bertolf een plaat aan het opnemen in Frankrijk”, zegt Stein. “Maar eigenlijk is hij de laatste tijd nog drukker als drummer bij Krystl.” Dank zij wat hitjes staat deze blonde zangeres flink in de schijnwerpers.
Bakzilla speelt Guitar Man van Elvis Presley:
© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.















