Vrijgelaten Hells Angel woedend op OM

  dinsdag 06 december 2011 | 11:39 | Laatst bijgewerkt op: dinsdag 06 december 2011 | 15:40

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Foto: ANP

Foto: ANP

ARNHEM - De vrijgelaten 34-jarige Hells Angel die wordt verdacht van afpersing in Arnhem is woest op het Openbaar Ministerie. De man, ex-commando en naar eigen zeggen ook ex-Hells Angel, is volgens zijn advocaat ten onrechte aan de schandpaal genageld.

Hij werd begin oktober met twee anderen aangehouden in de afpersingszaak en kwam maandag vrij, maar het OM gaat in beroep.

De drie mannen wonen in Arnhem, Veenendaal en Soest. De Arnhemmer, 37 jaar oud, is mede-uitbater van een café op de Arnhemse Korenmarkt. Zijn compagnon heeft in september, onder dreiging van een vuurwapen en fysiek geweld, afstand gedaan van zijn belang in de club.

De 34-jarige is als commando volgens zijn advocaat Michael Ruperti meermalen voor missies in Afghanistan, Irak en Bosnië is onderscheiden. Hij is momenteel schietinstructeur bij de landmacht. Hij werkte als portier in het Arnhemse café.

Het beroep is volgens de advocaat pure en onterechte stemmingmakerij van het OM. Ruperti: "Mijn cliënt, een oorlogsheld, wordt zonder bewijs van iets heel ernstigs beschuldigd. Uit het onderzoek is gebleken dat mijn cliënt helemaal niet bij de opgevoerde afpersing is geweest. Het enige wat er ligt, is een afgeluisterd telefoongesprek, waaruit het OM concludeert dat hij erbij betrokken was." Volgens de raadsman probeerde de man echter te bemiddelen in een arbeidsconfilct. "Dat had niets te maken met afpersing en de Hells Angels."

Ruperti beticht het OM van stemmingmakerij omdat is bericht dat de verdachte Hells Angel is. "Dat is hij niet meer. Hij heeft al voor zijn arrestatie zijn lidmaatschap opgezegd."

De 34-jarige is vorige week door de Utrechtse rechtbank vrijgelaten vanwege 'persoonlijke omstandigheden'. Het OM noemde dat oordeel maandag 'onbegrijpelijk'. Justitie noemt afpersing een zeer ernstig misdrijf en karakteriseert dit specifieke voorval als bijzonder heftig.

Ruperti noemt de persoonlijke omstandigheden van de verdachte 'zeer serieus'. "Zijn vader is ongeneeslijk ziek en door de inval van het arrestatieteam bij hem thuis staan zijn vrouw en twee kinderen van 2 en 9 jaar oud onder psychische begeleiding. Ondanks de waarschuwing van mijn cliënt zijn leden van het arrestatieteam ook met getrokken vuurwapen en bivakmuts de kamers van zijn dochters binnengestormd.”

Voor het OM speelt mee dat de afpersing zich heeft afgespeeld in de kring van Hells Angels. Het netwerk van de motorclub is volgens het OM vermoedelijk gebruikt om de afpersing voor te bereiden en uit te voeren.

© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Is hij nu Hells Angel of ex- Hells Angel?
Verder is deze man Commando of ex- commando en zit hij nog wel of niet meer in dienst.
N.m.m een zeer tendentieuze berichtgeving om ook door de kranten weer een hele groep, de militairen, door het slijk te halen.
henk(1) - 07-12-2011 | 10:54
Redelijk dom geklets en vage aannames hier. Defensie zou hier lering uit moeten trekken en nevenactiviteiten als bv portier in het uitgaanscircuit beter moeten monitoren en haar medewerkers daar op aanspreken. Niet luisteren=exit, oorlogsheld of niet. Juist dit soort activiteiten hebben een bepaalde negatieve lading, en zowel defensie als betrokkene zouden beter moeten weten. We hebben het hier niet over een lidmaatschap van de lokale schaakclub.
H. Boring - 07-12-2011 | 00:12
@DB - 06-12-2011 | 21:19
Linkse bomenknuffelaar. Knap dat je dat kan baseren op een comment ergens op. Ik denk niet dat als ik een helderziende zou zoeken m'n centjes bij jou weg zou gooien.
Maar goed, je vindt het dus vrij kort door de bocht en wellicht populistisch. Zo gaat het tegenwoordig hè, weinig ruimte voor nuance, maar lekker stemming maken.
Maar geldt ook voor de Hell's Angels btw, 1000 leden en een paar criminele gevalletjes en dat is dan weer wel een criminele organisatie..
Snikkelklaas - 06-12-2011 | 22:37
A. De HA zijn geen criminele organisatie volgens de letter van de wet. Dat ze de schijn tegen hebben is echter evident, maar het zijn vooral de individuele leden die zich schuldig maken aan illegale praktijken. B. Daar de HA geen criminele organisatie is, heeft de betrokken defensiemedewerker het recht om lid van dit clubje te zijn. Of dat slim is, is een ander verhaal. C. Er is hier sprake van een schorsing van detentie, niet van ontslag van rechtsvervolging.
H. Boring - 06-12-2011 | 22:21
@SnikkelKlaas @Frits. Defensie telt zo ongeveer 50.000 militairen excl bezuinigingen.
Dus waar haal je het lef vandaan om te zeggen dat defensie een kweekvijver is voor criminelen terwijl jij maar 3 voorvallen weet te benoemen. Linkse bomenknuffelaars
DB - 06-12-2011 | 21:19

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels




Het terugdringen van het aantal 'nachtfeesten' in GelreDome is een aderlating voor cultuurstad Arnhem.

Colofon Arnhem

Stadsredactie Arnhem
Kadestraat 3
Postbus 9500, 6800 KX Arnhem
Telefoon: 026-3579751
E-mail: redactie.arnhem@gelderlander.nl
Fax: 026-3579703

John Bruinsma, chef, 026-3579752
Rob van der Heiden, teamleider, 026-3579771
Marco Bouman, redacteur
Wilma de Cort, redacteur
Henk van Gelder, redacteur
Berrie van Helden, redacteur
Bob van Huët, redacteur
Harry van der Ploeg, redacteur
Maarten Reith, redacteur
Harold Schuil, redacteur
Leon van Wijngaarden, redacteur
Damian Wüst, redacteur
Piet Venhuizen, redacteur

Fotograaf
Hans Broekhuizen, 026-3579796

Eindredactie
Telefoon:
026-3579751
Petra Berendsen, Erika van Gils, Margriet Verschoor

Redactie Sport
Telefoon:
026-3579761
Egbert van der Weerd, teamleider
Gerard Borgman, redacteur
Marco Houterman, redacteur
Pim Roelofs, redacteur
E-mail: sport.arnhem@gelderlander.nl

Adverteren
Arnhem: Marjo Limpens, accountmanager
Telefoon: 08801-32509
Renkum: Maurice Doppen, accountmanager
Telefoon: 08801-32506
Veluwezoom-oost:,
Telefoon: 08801-30809
E-mail: advertenties.nijmegen@gelderlander.nl