Occupy 'bezet' nieuwe locatie in Arnhem

  vrijdag 09 december 2011 | 13:30 | Laatst bijgewerkt op: vrijdag 09 december 2011 | 21:23

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
De nieuwe tent van Occupy Arnhem pal naast het Arnhemse hoofdbureau van politie. Foto Harold Schuil/De Gelderlander

De nieuwe tent van Occupy Arnhem pal naast het Arnhemse hoofdbureau van politie. Foto Harold Schuil/De Gelderlander

ARNHEM - Na het opruimen van het Occupy-tentenkamp bij het Willemsplein in Arnhem, heeft de beweging vrijdag een nieuwe locatie 'ingenomen'. Pal naast het Arnhemse hoofdbureau van politie aan de Beekstraat, is vrijdag een tent geplaatst.

Van daaruit kunnen de Occupy'ers hun boodschap verspreiden. Zaterdag wordt de tent geopend met een feest onder het motto 'Love and Light'. Een akoestisch driemansorkest dat tussen de verschillende Occupy-kampen reist, geeft een optreden.

De tent is vooralsnog helemaal leeg. ,,We hebben nog spullen nodig voor de inrichting, zegt Occupy'er Jorien, die zichzelf 'Hartje' noemt. ,,Meubels, maar ook dingen als pennen en stiften. En we zoeken vervoer om spullen hier naar toe te kunnen halen. We hopen dat mensen ons willen sponsoren.''

Donderdagavond zijn de Occupy´ers tot laat bezig om de rommel op te ruimen bij de singels. Voor zes uur ´s avonds had het kamp ontuimd moeten zijn. Dat is niet gelukt, maar rond twaalf uur was alles weg.

© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
De heer Jeff schrijft dat je soms verhalen hoort over islamitische banken die niet als doel hebben winst te maken. Begrijp ik het goed dat deze gutmensch Jeff via ouderwetse, rare hippiebeweging Bezet Arnhem (Occupy Arnhem) ons de islam wil opdringen? Is er een verbond tussen de vieze Swiebertjes in een lekkende tent en bovengenoemde religie? Weg onze vrijheid, jouw vrijheid om te demonstreren. Ik vind het heel beangstigend en vrees voor de toekomst, met dank aan deze luie landlopers en park-krakers die schreeuwen tegen onze banken, maar zo de poort hebben geopend voor islamitisch bankieren.
De heer Marks (84 jaar oud)
Carel Marks - 11-12-2011 | 13:20
Ach Pascal jij verwijst simpelweg naar teksten op het internet zonder zelf te weten waarvoor je staat. Jij bent notabene ZELF niet bij machte om aan iemand duidelijk te maken. En wat zeggen die cijfers zonder enkele onderbouwing en refertepunt? Als jij die cijfers zo goed weet kun jij vast ook uitleggen waardoor en waarom dat verschil in lonen is ontstaan? Armoede werkt niet?? Hoe kun je armoede bestrijden als jullie tegen het kapitalisme demonstreren? Het lijkt wel alsof jij een voorstander bent van het communisme.. denk je dat je het daarmee redt? Legio voorbeelden die aantonen dat dat dus echt niet werkt. En dan zijn de verschillen nog vele malen groter!
Linda Westervoort - 11-12-2011 | 11:58
mensjes mensjes toch........dat hele idealistische kampinkje heeft toch helemaal geen zin....ik zeg koop een plaat van Joe Cocker en of Jimi Hendriks en wat LSD. Da's toch veel leuker dan op een zeer onaantrekkelijke plek gaan staan denken dat je de wereld een dienst bewijst?? Misschien moeten we allemaal eens kritisch na gaan denken over welke eisen we aan onze eigen bank stellen.....je hoort wel eens verhalen over van die moslimbanken die niet winstgeven zijn.....toch?
jeff - 11-12-2011 | 01:01
Er staat ook een filmpje op youtube met deze mensen.. Als ze de vragen nou eens duidelijk konden beantwoorden,maar nee . Op de vraag:"wat is jouw standpunt?" krijg je van allemaal : nou eh ja omdat er dingen mis gaan en andere onderwerpen enzo..zoals financiën enzo.. " volgens mij hebben die mensen zelf géén idee waarom ze er nou eigenlijk ECHT Staan en wat hun doel is. Één jongen in het filmpje zegt : " oplossingen kunnen niet alleen bedacht worden " misschien heb ik het even gemist,maar met welke oplossingen komen de mensen van occupy dan?? Ben erg benieuwd wat hun doel is,en wanneer ze zelf denken dat dat behaalt is,als dat al duidelijk is..
w - 10-12-2011 | 23:32
@gerda - 09-12-2011 | 16:43
Weet je zeker dat jezelf geen patient bent inplaats van een 'leuke' vrouw. Ik kan niet echt zeggen dat jij wel een standpunt hebt, ik heb althans niets zinnigs uit je (abominabel) geblaat kunnen distilleren.

Best vreemd als je bedenkt dat er in Amerika, daar waar Occypy begonnen is, door de extreem welgestelde medemens gemiddeld 22% belasting betaald wordt en de middenklasse (en ander uitschot) daar gemiddeld 40% belasting betalen moet. Dat is volgens mij een van de dingen waar Occupy tegen ageert. Dat tussen al dat protesteren door douchen vergeten wordt moeten we dan maar voor lief nemen
Gé Neuzel - 10-12-2011 | 15:32

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels




Het terugdringen van het aantal 'nachtfeesten' in GelreDome is een aderlating voor cultuurstad Arnhem.

Colofon Arnhem

Stadsredactie Arnhem
Kadestraat 3
Postbus 9500, 6800 KX Arnhem
Telefoon: 026-3579751
E-mail: redactie.arnhem@gelderlander.nl
Fax: 026-3579703

John Bruinsma, chef, 026-3579752
Rob van der Heiden, teamleider, 026-3579771
Marco Bouman, redacteur
Wilma de Cort, redacteur
Henk van Gelder, redacteur
Berrie van Helden, redacteur
Bob van Huët, redacteur
Harry van der Ploeg, redacteur
Maarten Reith, redacteur
Harold Schuil, redacteur
Leon van Wijngaarden, redacteur
Damian Wüst, redacteur
Piet Venhuizen, redacteur

Fotograaf
Hans Broekhuizen, 026-3579796

Eindredactie
Telefoon:
026-3579751
Petra Berendsen, Erika van Gils, Margriet Verschoor

Redactie Sport
Telefoon:
026-3579761
Egbert van der Weerd, teamleider
Gerard Borgman, redacteur
Marco Houterman, redacteur
Pim Roelofs, redacteur
E-mail: sport.arnhem@gelderlander.nl

Adverteren
Arnhem: Marjo Limpens, accountmanager
Telefoon: 08801-32509
Renkum: Maurice Doppen, accountmanager
Telefoon: 08801-32506
Veluwezoom-oost:,
Telefoon: 08801-30809
E-mail: advertenties.nijmegen@gelderlander.nl