Omvallende beuk schrikt bezoekers op in Sonsbeek Arnhem

  vrijdag 13 januari 2012 | 15:01 | Laatst bijgewerkt op: vrijdag 13 januari 2012 | 16:15

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Bezoekers van Park Sonsbeek bekijken de zojuist omgevallen boom. foto Mark Schuring

Bezoekers van Park Sonsbeek bekijken de zojuist omgevallen boom. foto Mark Schuring

ARNHEM - Wandelaars in Park Sonsbeek in Arnhem zijn vrijdagmiddag opgeschrikt door een plotseling omvallende beuk. De boom kwam rond half drie naar beneden. Dat gebeurde in een bosje van een aantal bomen, waar normaliter geen mensen lopen.

Arnhemmer Mark Schuring, die met zijn kinderen in het park liep te wandelen, zag het gebeuren. "We zagen in de verte ineens een aantal bomen heen en weer gaan. Vervolgens hoorden we een hard gekraak en toen lag er een boom om."

Het gaat om een flink exemplaar. De boom heeft volgens hem een doorsnee van zeker vijftig centimeter.

Het incident was volgens Schuring wel even schrikken. "Zoiets gebeurt niet elke dag als je in het bos loopt. Maar aan de andere kant: het is natuur, er valt weleens wat."

Beheerder Jeroen Glissenaar van Park Sonsbeek noemt het voorval 'uniek'. De kans dat je de Staatsloterij wint, is net zo groot als de kans dat je een boom ziet vallen. Ik had het zelf nog nooit meegemaakt."

Glissenaar stond met een groep van de Ouderenraad Arnhem, aan wie hij een excursie gaf, naast de boom op het moment dat die naar beneden kwam. "Ik had kort daarvoor al aan de kluit gezien dat er iets mis was. Ik dacht toen nog: 'straks nog even naar kijken'."

Volgens de beheerder was de boom in oktober nog gecontroleerd en was er toen niets wat erop wees dat 'ie niet in orde was.

© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels




Het terugdringen van het aantal 'nachtfeesten' in GelreDome is een aderlating voor cultuurstad Arnhem.

Colofon Arnhem

Stadsredactie Arnhem
Kadestraat 3
Postbus 9500, 6800 KX Arnhem
Telefoon: 026-3579751
E-mail: redactie.arnhem@gelderlander.nl
Fax: 026-3579703

John Bruinsma, chef, 026-3579752
Rob van der Heiden, teamleider, 026-3579771
Marco Bouman, redacteur
Wilma de Cort, redacteur
Henk van Gelder, redacteur
Berrie van Helden, redacteur
Bob van Huët, redacteur
Harry van der Ploeg, redacteur
Maarten Reith, redacteur
Harold Schuil, redacteur
Leon van Wijngaarden, redacteur
Damian Wüst, redacteur
Piet Venhuizen, redacteur

Fotograaf
Hans Broekhuizen, 026-3579796

Eindredactie
Telefoon:
026-3579751
Petra Berendsen, Erika van Gils, Margriet Verschoor

Redactie Sport
Telefoon:
026-3579761
Egbert van der Weerd, teamleider
Gerard Borgman, redacteur
Marco Houterman, redacteur
Pim Roelofs, redacteur
E-mail: sport.arnhem@gelderlander.nl

Adverteren
Arnhem: Marjo Limpens, accountmanager
Telefoon: 08801-32509
Renkum: Maurice Doppen, accountmanager
Telefoon: 08801-32506
Veluwezoom-oost:,
Telefoon: 08801-30809
E-mail: advertenties.nijmegen@gelderlander.nl