ARNHEM - Ambtenaren bij de gemeente Arnhem krijgen een baangarantie tot 2016. Voorwaarde is dat er een grootscheepse carrousel op gang komt van personeel in het gemeentehuis, waarbij 300 banen verdwijnen. Het gemeentebestuur heeft daarover een akkoord met de vakbonden.
Johannes Kon, voorzitter van de werknemersdelegatie rept van voor Nederland unieke afspraken. „Veel mensen zitten al heel lang op dezelfde plek. Dat is niet goed. Een ander positief punt is dat er tot eind 2016 gegarandeerd geen ontslagen zullen vallen.”
Leisink benadrukt dat de gemeente er veel aan is gelegen goede en jonge mensen binnenboord te houden. De personeelsreductie kan worden bereikt door natuurlijk verloop, zoals vergrijzing en mensen die elders gaan werken. De komende maanden moeten de Arnhemse ambtenaren (zo’n 2.100) aangeven welke functie ze graag willen vervullen.
© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.



Sorteer reacties














