'Fiscus verdient aan joods oorlogsverdriet'

  woensdag 22 februari 2012 | 07:15 | Laatst bijgewerkt op: woensdag 22 februari 2012 | 07:16

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Vera Schwarzmann houdt nu amper iets over van het smartengeld dat Duitsland haar sinds 2005 betaalt omdat ze slachtoffer is geworden van de jodenvervolging. Foto: Marina Popova

Vera Schwarzmann houdt nu amper iets over van het smartengeld dat Duitsland haar sinds 2005 betaalt omdat ze slachtoffer is geworden van de jodenvervolging. Foto: Marina Popova

ARNHEM - De 71-jarige Vera Schwarzmann uit Arnhem, Joodse overlevende van de Holocaust, bindt in maart voor het gerechtshof in Arnhem de strijd aan met de Nederlandse belastingdienst. Schwarzmann houdt nu amper iets over van het smartengeld dat Duitsland haar sinds 2005 betaalt omdat ze slachtoffer is geworden van de jodenvervolging.

De Nederlandse fiscus telt de 270 euro per maand mee bij het heffen van sociale premies en het verstrekken van toeslagen. "Daardoor ben ik mijn huurtoeslag en zorgtoeslag kwijtgeraakt. Zo houd ik van het smartengeld amper iets over."

Schwarzmann heeft een eerdere rechtszaak voor fiscale vrijstelling verloren. Ze gaat in hoger beroep, met steun van het Verbond Belangenbehartiging Vervolgingsslachtoffers. Naar schatting treft het 'enkele duizenden' lotgenoten.


Voor het volledige interview met Vera Schwarzmann?
Kijk in onze
papieren krant - editie Arnhem van woensdag, 22 februari 2012- of in onze betaalde online krant
(LET OP - dit is online tot 11 dagen na publicatie mogelijk).

© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Euripides - 23-02-2012 | 02:58

Wat ben jij voor een verachtelijke iemand om deze vrouw met zo achtergrond te kleineren. Schaam je. Ga met je antisemitischte gevoelens maar naar Harry van Bommel
Henk.K - 23-02-2012 | 19:06
@Euripides,

Je bedoeld de weduwen en wezen van die godsdienstwaanzinige die zichzelf te pas en te onpas opblazen?Wat ben jij een misselijk figuurtje om dat bij artikel van een hollands-joods vrouwtje aan te halen zeg.Zeker van de SP.
makker - 23-02-2012 | 10:19
Volgens mij gaat het bij de fiscus er helemaal niet om of het smartegeld betreft. Mevrouw doet blijkbaar aanspraak op sociale regelingen zoals huurtoeslag en zorgtoeslag. Dit zijn regelingen die bedoeld zijn voor mensen die het echt niet kunnen betalen. Als je, op welke manier dan ook, meer geld binnenkrijgt als de gestelde norm heb je daar geen recht meer op.

En dat er ook belasting over wordt geheven..... tja, alles is in Nedrland nu eenmaal belast. Is dat eerlijk? Nee natuurlijk niet altijd, maar de tijd dat er een revolutie ontstond door een belastingheffing (de tiende penning, 10% op inkomsten uit vermogen, midden 16de eeuw) ligt ver achter ons, en dat weten de beleidsbepalers ook.
Marco uit H. - 23-02-2012 | 09:35
Euripides - 23-02-2012 | 02:58

Ik weet niet wat het verhaal is van deze mevrouw is .maar het zou zo maar kunnen dat haar vader, moeder ,broer, zuster ,familie vermoord zijn. Verder kun je zeker als kind van 3 a 4 jaren getekend worden door wat je me heb gemaakt.
Dus jouw beschouwing is onzin en komt over als de gevolgen van de holocaust ontkennend. Dat je de Gazastrook erbij haalt is totale onzin en geeft aan uit welke politieke hoek je reactie komt.
Klaas 1 - 23-02-2012 | 08:38
Als die mevrouw nu 71 is, dan betekent dat, dat ze in 1941 geboren is en dat ze van die hele oorlog niets kan herinneren. Of wil ze dat geld hebben, om die arme weduwen en wezen in de Gazastrook te helpen?
Het wordt onderhand tijd, dat we alle mensen gelijk gaan stellen. Het waren uiteindelijk niet alleen de Jodn, die in die oorlog vervolgd werden.Ik zou dat geld nog eens niet aan willen nemen,waar het bloed van mijn familieleden aan kleeft.
Euripides - 23-02-2012 | 02:58

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels




Het terugdringen van het aantal 'nachtfeesten' in GelreDome is een aderlating voor cultuurstad Arnhem.

Colofon Arnhem

Stadsredactie Arnhem
Kadestraat 3
Postbus 9500, 6800 KX Arnhem
Telefoon: 026-3579751
E-mail: redactie.arnhem@gelderlander.nl
Fax: 026-3579703

John Bruinsma, chef, 026-3579752
Rob van der Heiden, teamleider, 026-3579771
Marco Bouman, redacteur
Wilma de Cort, redacteur
Henk van Gelder, redacteur
Berrie van Helden, redacteur
Bob van Huët, redacteur
Harry van der Ploeg, redacteur
Maarten Reith, redacteur
Harold Schuil, redacteur
Leon van Wijngaarden, redacteur
Damian Wüst, redacteur
Piet Venhuizen, redacteur

Fotograaf
Hans Broekhuizen, 026-3579796

Eindredactie
Telefoon:
026-3579751
Petra Berendsen, Erika van Gils, Margriet Verschoor

Redactie Sport
Telefoon:
026-3579761
Egbert van der Weerd, teamleider
Gerard Borgman, redacteur
Marco Houterman, redacteur
Pim Roelofs, redacteur
E-mail: sport.arnhem@gelderlander.nl

Adverteren
Arnhem: Marjo Limpens, accountmanager
Telefoon: 08801-32509
Renkum: Maurice Doppen, accountmanager
Telefoon: 08801-32506
Veluwezoom-oost:,
Telefoon: 08801-30809
E-mail: advertenties.nijmegen@gelderlander.nl