Top literair Nederland op bezoek in Arnhem

  woensdag 27 februari 2008 | 02:59 | Laatst bijgewerkt op: woensdag 27 februari 2008 | 12:42

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten

27 feb 2008, 02:59 - ARNHEM - Met minder nemen we geen genoegen, moet de organisatie van het Arnhemse Lezersbal 2008 hebben gedacht. En dus komt de top van de Nederlandse literatuur naar de stad om 8 maart het jaarlijkse feest rond de Boekenweek luister bij te zetten.


Op de gastenlijst staan stuk voor stuk de namen van schrijvers en dichters die er momenteel toe doen. Ze zijn ook allemaal in staat om het publiek te vermaken met hun optredens.

Aaf Brandt Corstius (1975) is vooral bekend vanwege haar veelgelezen columns in NRC.next. Die resulteerden al in twee bundels. Nazmiye Oral (1969) schrijft columns in de Volkskrant en leverde ook teksten voor de toneelvoorstelling Hollands Spoor, die afgelopen januari bij Het Nationale Toneel in première ging. Mustafa Stitou (1974) won al diverse prijzen. Willem van Zadelhoff (1958) stond vorig jaar nog op de longlist van de Librisprijs 2007.

Dichter Tjitske Jansen (1971) maakte naam op tal van literaire podia in Nederland. Haar turbulente optreden zorgde voor diverse prijzen en aangename kritieken. Literaire topper Adriaan van Dis (1946) behoeft nauwelijks nog tekst en uitleg. Hij heeft talloze succesromans op zijn naam staan.

Ook voor het amusement pakt de organisatie van het Lezersbal 2008 fors uit. Zo verschijnt onder anderen Sven Ratzke op het podium. Deze entertainer maakt internationaal furore met zijn theatershows. Ratzke was de laatste jaren ook te zien tijdens de Sonsbeek Theater Avenue in Arnhem.

Twee dj's zorgen na het officiële gedeelte voor toepasselijke dansmuziek: uitgever Vic van de Reijt en leraar Nederlands Ron Tebbens.

© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels



Het vrijgegeven van de tandartstarieven is een goede zet voor de patiënt.

Colofon Arnhem

Stadsredactie Arnhem
Kadestraat 3
Postbus 9500, 6800 KX Arnhem
Telefoon: 026-3579751
E-mail: redactie.arnhem@gelderlander.nl
Fax: 026-3579703

John Bruinsma, chef, 026-3579752
Rob van der Heiden, teamleider, 026-3579771
Marco Bouman, redacteur
Wilma de Cort, redacteur
Henk van Gelder, redacteur
Berrie van Helden, redacteur
Bob van Huët, redacteur
Harry van der Ploeg, redacteur
Maarten Reith, redacteur
Harold Schuil, redacteur
Leon van Wijngaarden, redacteur
Damian Wüst, redacteur
Piet Venhuizen, redacteur

Fotograaf
Hans Broekhuizen, 026-3579796

Eindredactie
Telefoon:
026-3579751
Petra Berendsen, Erika van Gils, Margriet Verschoor

Redactie Sport
Telefoon:
026-3579761
Egbert van der Weerd, teamleider
Gerard Borgman, redacteur
Marco Houterman, redacteur
Pim Roelofs, redacteur
E-mail: sport.arnhem@gelderlander.nl

Adverteren
Arnhem: Marjo Limpens, accountmanager
Telefoon: 08801-32509
Renkum: Maurice Doppen, accountmanager
Telefoon: 08801-32506
Veluwezoom-oost:,
Telefoon: 08801-30809
E-mail: advertenties.nijmegen@gelderlander.nl