Gebben vindt de aangekondigde ontslaggolf 'ik mag het van mijn moeder nooit zeggen, maar kloten'. "Ik wist dat de directie van Parenco zou komen. Toen ik vlak daarvoor hoorde dat het om 150 tot 200 ontslagen ging, slaakte ik toch een klein zuchtje van verlichting. Ik was bang dat ze gingen zeggen dat de fabriek dicht zou moeten."
Gebben heeft gisteren geïnformeerd naar de manier waarop de personeelsreductie tot stand zal komen. "Ik heb gevraagd of het op te lossen is met de flexwerkers en mensen die vervroegd met pensioen zouden kunnen gaan. Maar een aantal jaar geleden hebben ze al een rondje vervroegd pensioen gedaan. Via natuurlijk verloop kunnen er misschien nog wel vijftig mensen uit, maar de rest zal via gedwongen ontslagen worden."
Gebben kreeg verder te horen dat de directie alles in het werk zal stellen om nieuwe banen voor de overbodige medewerkers te vinden. "Verder gaan ze inzetten op de continuïteit van het bedrijf. De kosten naar beneden en inzetten op een andere papiersoort."
© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.



Sorteer reacties













