CDA: 'Bebouw Stadsblokken'

Auteur: door Marco Bouman |   donderdag 01 oktober 2009 | 00:02 | Laatst bijgewerkt op: zaterdag 17 oktober 2009 | 11:32

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Stadsblokken (linksboven) en Meinerswijk vanuit de lucht gezien. archieffoto Hans Broekhuizen/De Gelderlander

Stadsblokken (linksboven) en Meinerswijk vanuit de lucht gezien. archieffoto Hans Broekhuizen/De Gelderlander

ARNHEM - CDA-wethouder Cees Jansen is nog niet zeker van de steun van zijn eigen partij voor het plan om Stadsblokken en Meinerswijk voornamelijk groen te laten en er slechts beperkt bebouwing toe te staan. CDA-raadslid Sjoerd Meulensteen vindt juist dat er op Stadsblokken grote kansen voor woningbouw.

Dit zou goed zijn om hoge en middeninkomens voor Arnhem te behouden of zelfs aan te trekken. "Dat betekent dat we het collegevoorstel moeten annuleren." Hij wil dat in zijn fractie voorstellen.

Meulensteen zei dat woensdagavond in Showroom Arnhem tijdens een debat over woonkwaliteit, georganiseerd door het Arnhemse architectuurcentrum CASA. Aanleiding was een rapport van NICIS Institute over de uitdagingen die er voor de stad liggen.

Om de komende decennia werkgelegenheid te behouden en aan te trekken moet Arnhem, dat kampt met vele sociale problemen, veel meer doen aan kwaliteit, is daarvan de strekking. Niet de hoeveelheid woningen moet leidend zijn, maar de kwaliteit ervan.

Stadsblokken is een van de gebieden waar kansen liggen om de beter gesitueerden aan de stad te binden, zoals dat ook geldt voor Saksen Weimar, de binnenstad en CobercoKwartier. Die conclusie was door aanwezigen al getrokken.

Ontwikkelaar Phanos, grootgrondbezitter in Stadsblokken en Meinerswijk, beraadt zich intussen op de toekomst. Peter Blankestijn, directeur ontwikkeling van Phanos, denkt dat een bouwplan in het gebied dat natuur, water en binnenstad verbindt zeker kan bijdragen aan de kwaliteit van Arnhem.

Hij wil dat doen met respect voor de omgeving. " Maar dat zullen we beter moeten uitdragen."

© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Beste Stadsbewoner [03-10-2009/16:47]

De truc van het Burgerparticipatieproces is dat er alleen gekeken is naar wat een select groepje (door 'Bob' 05-10-2009/10:46 treffend omschreven als strerke groene groep) naar voren is gebracht. De uitkomst heeft men volgens mij niet getoest aan de vele plannen en ideëen van burgers ingediend op de voorafgaande avonden in de stadhuishal.
Wanneer gedurende het proces een tegengeluid kwam, zoals bijvoorbeeld dit artikel, kon je ervanuit gaan dat er een dag of twee later de mening van de voorstanders om het groen te houden weer breed in de media (De Gelderlander dus) afgedrukt werd.
Want volgens mij is het ondertussen de derde keer dat stichting "Waterband" een reactie mag plaatsen van een halve pagina groot om hun zienswijze naar voren te brengen.

"Stadsbewoner', misschien had ik al veel eerder moeten aangeven hoe ik over deze gang van zaken dacht in plaats van wat u "truc" noemt om na de uitkomst van het participatieproces te reageren.

Ik maak mij zorgen over de manier waarop enkele kleine groeperingen hun mening als zijnde de mening van alle Arnhemmers verkondigt.
STADsJonkie XL - 05-10-2009 | 15:35
Hulde Bob! Jij hebt als enige een heldere kijk op deze kwestie die zich niet laat beinvloeden door de discussie groen vs bebouwing.

Het is een "en-en" situatie.
Ja, Meinerswijk is een uniek natuurgebied dat koste wat het kost behouden moet blijven, en prima als zuiderlijk alternatief voor Sonsbeek kan fungeren.

Ja, bebouwing van de stadblokken kan Arnhem ten goede komen op het gebied van uitstraling en woonplezier, mits de bebouwing van hoostaande architectonische kwaliteit is. Dit hoeft absoluut niet ten kosten te gaan van het groene imago en de groene uitstraling van de stad.

Sterker nog, Meinerswijk wordt hiermee juist interessanter als 'stedelijk natuurgebied'. Het zal, net als Sonsbeek, een prachtig contrast opleveren tussen stad en natuurschoon!
Trotse Arnhemmer - 05-10-2009 | 14:35
Hulde Bob! Jij hebt als enige een heldere kijk op deze kwestie die zich niet laat beinvloeden door de discussie groen vs bebouwing.

Het is een "en-en" situatie.
Ja, Meinerswijk is een uniek natuurgebied dat koste wat het kost behouden moet blijven, en prima als zuiderlijk alternatief voor Sonsbeek kan fungeren.

Ja, bebouwing van de stadblokken kan Arnhem ten goede komen op het gebied van uitstraling en woonplezier, mits de bebouwing van hoostaande architectonische kwaliteit is. Dit hoeft absoluut niet ten kosten te gaan van het groene imago en de groene uitstraling van de stad.

Sterker nog, Meinerswijk wordt hiermee juist interessanter als 'stedelijk natuurgebied'. Het zal, net als Sonsbeek, een prachtig contrast opleveren tussen stad en natuurschoon!
Trotse Arnhemmer - 05-10-2009 | 14:34
Het lijkt er een beetje op dat we ons laten opjutten door Phanos: zij hebben puur op speculatie gronden gekocht op een plek waarvan je je kunt afvragen of dat niet gewoon gemeentelijk bezit had moeten zijn en jutten nu de discussie op om maar weer eens lekker te gaan bouwen (oftewel flink geld verdienen) ten koste van mensen die het ook wel fijn vinden om een mooi stuk groen in de stad te hebben. Het lijkt me zo dat Arnhem-Zuid ook wel een soort Sonsbeekpark kan gebruiken voor de hoognodige ontspanning. Bouwend Arnhem heeft mij tot nu toe laten zien vooral een bijzonder lelijke visie op bouwen te hebben, zie de twee lelijke blauwe torens en die sombere toren naast de Eusebius, alle lelijke kantoorpanden vastgebouwd aan kerkgebouwen, de lelijkheid die her en der gebouwd is tussen karakteristieke panden in bv. St Marten, Spijkerkwartier en Rijnkade. Om meer hoogopgeleiden aan te trekken lijkt me de prioriteit niet liggen bij het bouwen van nog meer smakeloze rommel maar in het herstellen (hevel het geld dat voor de jaarlijkse donatie richting Gelredome verdwijnt) van de kwaliteiten die nog niet vernield zijn. Bijvoorbeeld zo'n mooi oud schoolgebouw t.o. speeltuin de Leuke Linde dat nu door de wingerd wordt uitgewoekerd totdat het instort, waarom wordt daar nu niet eens een mooi renovatieplan met mooie RUIME appartementen voor gemaakt?? Arnhem laat zoveel mooie kansen liggen om de kwaliteit van de stad te verhogen, dat getuigt van een enorme blindheid en gebondenheid met de omgeving.
mirjam - 05-10-2009 | 09:57
Prima plan van het CDA. Waarom?
1. Het lijkt alsof 'de burger' gekozen heeft voor het niet-bebouwen van stadsblokken, maar dat is schijn. Er is simpelweg een sterke groene groep geweest die z'n kans heeft gegrepen om invloed uit te oefenen tijdens het burgerparticipatieproces. Slim, want hiermee wek je de suggestie alsof iedere burger dat vindt. De burgers die echter wél mogelijkheden zagen om Stadsblokken of Meinerswijk deels te bebouwen, waren niet georganiseerd en daardoor veel minder van invloed.
2. Tijdens het burgerparticipatieproces kon je NIET kiezen voor een onderscheidende invulling van Meinerswijk en Stadsblokken. Het gebied werd onterecht als één gebied gekenmerkt. Oftwel: je koos voor bebouwing, groen of een tussenvorm. En dat gold voor het hele gebied. Omdat vrijwel niemand Meinerswijk wil bebouwen, lijkt het alsof dat ook geldt voor Stadsblokken. Indien men wel voor een onderscheid van deze twee gebieden had kunnen kiezen, was de uitslag echt anders geweest.
Stadsblokken is géén Meinerswijk. Stadsblokken biedt een uitgelezen kans om kwalitatief te bebouwen.
Bob - 05-10-2009 | 09:40

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels




Het terugdringen van het aantal 'nachtfeesten' in GelreDome is een aderlating voor cultuurstad Arnhem.

Colofon Arnhem

Stadsredactie Arnhem
Kadestraat 3
Postbus 9500, 6800 KX Arnhem
Telefoon: 026-3579751
E-mail: redactie.arnhem@gelderlander.nl
Fax: 026-3579703

John Bruinsma, chef, 026-3579752
Rob van der Heiden, teamleider, 026-3579771
Marco Bouman, redacteur
Wilma de Cort, redacteur
Henk van Gelder, redacteur
Berrie van Helden, redacteur
Bob van Huët, redacteur
Harry van der Ploeg, redacteur
Maarten Reith, redacteur
Harold Schuil, redacteur
Leon van Wijngaarden, redacteur
Damian Wüst, redacteur
Piet Venhuizen, redacteur

Fotograaf
Hans Broekhuizen, 026-3579796

Eindredactie
Telefoon:
026-3579751
Petra Berendsen, Erika van Gils, Margriet Verschoor

Redactie Sport
Telefoon:
026-3579761
Egbert van der Weerd, teamleider
Gerard Borgman, redacteur
Marco Houterman, redacteur
Pim Roelofs, redacteur
E-mail: sport.arnhem@gelderlander.nl

Adverteren
Arnhem: Marjo Limpens, accountmanager
Telefoon: 08801-32509
Renkum: Maurice Doppen, accountmanager
Telefoon: 08801-32506
Veluwezoom-oost:,
Telefoon: 08801-30809
E-mail: advertenties.nijmegen@gelderlander.nl