ARNHEM - Na de recente overvallen in Arnhem is weer een overvallenteam van de politie actief. Een aantal rechercheurs houdt zich alleen bezig met onderzoeken naar gewapende overvallen. Na een hausse aan overvallen eind 2008, begin 2009 werd ook een overvallenteam geformeerd, al wachtte de politie daar zeker in de publieke opinie relatief lang mee.
Nadat een reeks verdachten werd opgepakt en enkele zaken werden opgelost, daalde het aantal overvallen in het tweede kwartaal van 2009 weer. Het team werd ontbonden.
Begin dit jaar werden meerdere overvallen gepleegd op woonhuizen. Twee weken geleden werd hetzelfde tankstation aan de Rozendaalseweg in één weekeinde twee keer overvallen. Dit weekeinde overvielen drie jongens een videotheek aan de Lawick van Pabststraat.
"Rechercheurs brengen in teamverband de recente overvallen in kaart", zegt een woordvoerder van de Arnhemse politie. "Ze bekijken of er overeenkomsten zijn tussen de verschillende overvallen. We nemen de nieuwste ontwikkeling serieus."
Arnhem steekt wat het aantal overvallen betreft nog wel gunstig af bij Nijmegen en omgeving. Deze regio kampt sinds oktober vorig jaar met een hausse aan overvallen. Cafetaria's en winkels zijn veelvuldig doelwit. Alleen al in januari en februari 2010 werden al zeker dertig gewapende overvallen gepleegd.
Het Arnhemse rechercheteam kijkt naar de aard van de gepleegde overvallen. Er zijn gelegenheidsovervallers die zonder veel voorbereiding in hun eigen omgeving toeslaan.
Een andere groep overvallen wordt gepleegd door beter voorbereide daders, voor wie het geen beletsel is als ze een paar kilometer meer moeten rijden.
© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.



Sorteer reacties













