Schoonmakers voeren actie voor betere CAO

  donderdag 11 maart 2010 | 14:42 | Laatst bijgewerkt op: maandag 15 maart 2010 | 11:40

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Op de parkeerplaats van EW vermaakt een actievoerder zich met de kop-van-jut. foto Marina Popova

Op de parkeerplaats van EW vermaakt een actievoerder zich met de kop-van-jut. foto Marina Popova

ARNHEM - De schoonmakers in Nederland voelen zich onderbetaald. Onder leiding van de FNV proberen ze met stakings- en protestacties een betere CAO af te dwingen. Donderdagmiddag vormde het Arnhemse EW, dat onder meer de schoonmaak van hotels, kantoren, Schiphol en Madurodam verzorgd, het mikpunt.

Onder meer via tromgeroffel en spreekkoren werden directie en personeel luidruchtig geattendeerd op de onvrede bij het schoonmaakpersoneel.

"Wij zijn nog nooit echt serieus genomen door de werkgevers", zegt schoonmaker Hans Koekkoek, die helemaal uit Groningen naar de protestactie in Arnhem is gekomen. "We worden niet alleen slecht betaald, maar ook de secundaire arbeidsvoorwaarden zijn heel slecht. Volgens de werkgevers kan er niets bij, maar ze rijden zelf wel in dikke auto's."

Naast een loonsverhoging van 3 procent eisen de schoonmakers onder meer een reiskostenvergoeding van minimaal 1,50 euro per dag en opleidingen in werktijd.

© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Graag wil ik even reageren op al deze onzin die over de rug van Hago uitgespeeld wordt. Ik werk al 23 jaar voor Hago en nog steeds met veel plezier. Tuurlijk is de druk bij de schoonmakers erg groot maar dat is in elk bedrijf. Wat de vakbond moet doen is de aanbestedingen aanpakken want daarmee maak je deze branche kapot. Goedkoop is duurkoop en voor een dubbeltje op de eerste rang, gaat over de rug van de schoonmakers. Staken om meer geld in 2008 zijn we al genoeg beflikkerd door de vakbond alleen uurloon verhoging jajaja maar de rest van vrije dagen en seniorendagen en eindejaarsuitkering hebben ze eraf gehaald, dus hoezo hoger uurloon. Volgens mij moeten we nu blij zijn dat we met ons allen nog werk hebben in deze crisis periode.
Nora - 15-03-2010 | 11:40
Gezien de diverse reakties , is het dus raadzaam voor een ieder die een ziekenhuis bezoekt, goed op te letten of het er wel schoon is , (zie omschrijving van pimmetje) de schoonmakers kunnen hier niets aan doen, die worden gedwongen nog meer ruimte,s schoon te maken , in nog minder tijd , maar die zullen er (helaas) wel op worden aangekeken, ik adviseer dan ook iedereen die onhygienische toestanden ziet in een ziekenhuis of (verpleeg) instelling, dit te melden bij de direktie met de mededeling dat u dit doorgeeft aan de media , en aan het verantwoordelijke Ministerie, teneinde een uitbraak van (weer) een bacterie besmetting te voorkomen, dan moeten die de schoonmaakbedrijven maar eens aan gaan pakken , het gaat in de direktie van de schoonmaakbedrijven er natuurlijk ook gewoon om, om zoveel mogelijk de zakken te vullen over de ruggen van de werknemers, dat moet dan maar iets minder ! de gezondheid van veel mensen is hier in het geding, en ik neem aan dat schoonmakers ook eer van hun werk willen hebben door schoon en net werk af te kunnen leveren , daar moeten ze dan ook wel de tijd voor krijgen !
G . Louter - 13-03-2010 | 11:28
@ Katja: Helemaal mee eens! Door de economische crisis is de strijd tussen schoonmaakbedrijven nog heviger geworden. Bedrijven, instellingen hebben minder
te besteden dus is het de schoonmaak waar het eerst op bezuingg gaat worden.
Dat bedrijven hetzelfde verwachten tegen een lager tarief gaat dus altijd ten koste
van de schoonmaker.
Miranda - 13-03-2010 | 08:45
Hoi Pimmetje, toch wil ik nog even reageren want het besluit van Rijnstate om te veranderen van schoonmaakbedrijf, maar met wel hetzelfde personeel, is wat jij bedoeld eerst een half uur schoonmaken en nu juist bij ISS is dit de helft van de tijd geworden, dus echt verstandig was dit niet. Wij als schoonmakers zijn niet blij met de concurrentie strijd en de bezuinigingen van ziekenhuizen en bedrijven en dat schrijf ik echt uit ervaring van mij en mijn collega's
Katja - 12-03-2010 | 22:36
Katja. ik heb ook gezegd....in de regio..! die bestaat niet alleen uit Arnhem, maar in ieder geval hebben ze dus in Rijnstate , een heel verstandig besluit genomen , tenminste..... als ISS er een iets andere manier van werken op nahoud ! en dat is te hopen, tenslotte kom je in een ziekenhuis om te genezen, en niet om er nog zieker te worden.
Pimmetje - 12-03-2010 | 17:20

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels



Het vrijgegeven van de tandartstarieven is een goede zet voor de patiënt.

Colofon Arnhem

Stadsredactie Arnhem
Kadestraat 3
Postbus 9500, 6800 KX Arnhem
Telefoon: 026-3579751
E-mail: redactie.arnhem@gelderlander.nl
Fax: 026-3579703

John Bruinsma, chef, 026-3579752
Rob van der Heiden, teamleider, 026-3579771
Marco Bouman, redacteur
Wilma de Cort, redacteur
Henk van Gelder, redacteur
Berrie van Helden, redacteur
Bob van Huët, redacteur
Harry van der Ploeg, redacteur
Maarten Reith, redacteur
Harold Schuil, redacteur
Leon van Wijngaarden, redacteur
Damian Wüst, redacteur
Piet Venhuizen, redacteur

Fotograaf
Hans Broekhuizen, 026-3579796

Eindredactie
Telefoon:
026-3579751
Petra Berendsen, Erika van Gils, Margriet Verschoor

Redactie Sport
Telefoon:
026-3579761
Egbert van der Weerd, teamleider
Gerard Borgman, redacteur
Marco Houterman, redacteur
Pim Roelofs, redacteur
E-mail: sport.arnhem@gelderlander.nl

Adverteren
Arnhem: Marjo Limpens, accountmanager
Telefoon: 08801-32509
Renkum: Maurice Doppen, accountmanager
Telefoon: 08801-32506
Veluwezoom-oost:,
Telefoon: 08801-30809
E-mail: advertenties.nijmegen@gelderlander.nl