Bisdom erkent misbruik door Arnhemse kapelaan

  donderdag 11 maart 2010 | 23:13 | Laatst bijgewerkt op: maandag 15 maart 2010 | 11:22

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Ruud Egging bij de voormalige r.-k. school bij de Walburgiskerk. In de lerarenkamer werd hij seksueel misbruikt. foto Hans Broekhuizen/De Gelderlander

Ruud Egging bij de voormalige r.-k. school bij de Walburgiskerk. In de lerarenkamer werd hij seksueel misbruikt. foto Hans Broekhuizen/De Gelderlander

ARNHEM - Arnhemmer Ruud Egging wil excuses en een schadevergoeding van het aartsbisdom Utrecht. "In de jaren zestig ben ik seksueel misbruikt door een kapelaan van de Sint Walburgiskerk in Arnhem." De zaak is in onderzoek bij de Instelling Hulp en Recht van de r.-k. kerk.

Een vertegenwoordiger van het bisdom concludeert: 'De klacht van de klager zal wel een kern van waarheid bevatten.' De dader is in 1986 overleden. In 1983 betrapte zijn huishoudster hem in de kerk in Aalburgen in Twente toen hij daar een misdienaar misbruikte. De vrouw stuurde aartsbisschop Simonis hierover een brief. De priester betuigde spijt en kreeg een waarschuwing.

Zie voor het verhaal van Ruud Egging De Gelderlander van 12 maart

© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Ah het hele geloof is 1 grote oplichters bende..
Prediken dat het je een lieve lust is maar tegelijk een dubbel leven leiden, dat is kerkelijk.
Het geloof is eigenlijk een makkelijke uitweg voor onderwerpen die voor mensen niet makkelijk te verklaren zijn.
God heeft het zo gewild.

Toch mooi dat er nog mensen zijn die geloven in een tig jaar oud sprookjesboek.
TGO - 15-03-2010 | 11:22
Ik hoop voor deze man dat hij in elk geval de erkenning krijgt, want zonder erkenning is het allemaal moeilijk te verteren.
Wat de schadevergoedingen betreft: vraag je af of het allemaal de moeite waard is om je daar jaren voor in te zetten en daarvoor steeds maar weer alles op te moeten rakelen en jezelf te verdedigen.
Ik krijg wel het gevoel dat het misbruik in de katholieke kerk op de één of andere manier voor pers en publiek beter voor te stellen en te accepteren is als feit dan dat dit ook plaatsvindt binnen andere, niet kerkelijke instellingen en zelfs met volwassen slachtoffers, zoals in de hulpverlening zeer veel voorkomt. Dat mag ook eindelijk wel eens aandacht krijgen.
J. Brands - 15-03-2010 | 10:03
Pedofielen vind je helaas overal. Het feir dat ze weten dat de kerk ze de hand boven het hoofd houdt maakt dat daar juist veel gevallen van kindermisbruik konden plaatsvinden. Iedere andere organisatie waar dergelijke zaken speelden ondernamen veel sneller juridische stappen. Het blijft zeer triest dat je onder het motto van een geloofsovertuiging zulke misdaden in de doofpot kunt stoppen en een groep jonge kinderen die zichzelf maar moeilijk kan verdedigen in feite aan hun lot over laat. Ik denk toch niet dat dat de bedoeling van de kerk kan zijn...
Anouk - 14-03-2010 | 14:48
Ik ben het eigenlijk wel helemaal met Klarendaller eens, deze weken is er geen enkel actualiteitenprogramma op TV meere te zien zonder dat daar wel weer iemand zit die zegt tig jaren geleden misbruikt te zijn door deze of gene priester.
Ik spreek me over de waarheid daarvan absoluut niet uit maar neem aan dat heel veel van dergelijke zaken wel degelijk hebben plaatsgevonden.

Maar wat ook plaatsgevonden heeft is het verloop van tijd, en heel behoorlijk zou ik nu toch wel willen zeggen, vele tientallen jaren gingen inmiddels voorbij zonder dat er over deze hausse aan strafbare feiten werd gesproken, natuurlijk niet door de daders en zij die hen de handen boven het hoofd hielden, maar vreemd genoeg ook niet door al die slachtoffers terwijl er - in mijn visie - al lang heel veel ruimte voor was. En dan nu - de laatste daders zijn nog net niet dood - ineens slachtoffermania overal, iedereen komt nu met de meest verschrikkelijke herinneringen naar voren alsof hij tot aan nu nooit heeft kunnen functioneren. Natuurlijk zijn die gevallen er wel heel degelijk ook, maar in deze getale kunnen al deze slachtoffers mij niet laten gaan denken dat ze onder deze ellende zo heel erg verschrikkelijk hebben geleden als ze ons nu menen te moeten doen geloven.

Heel gemeen van mij: maar ik had wel eens willen weten of het er ook zo veel waren indien er geen miljoen maar slechts honderdduizend euro zou zijn gereserveerd bij de assuradeur van de kerken en hiervan inmiddels een behoorlijk deel al zou zijn uitgegeven........., dit is tenslotte de Verenigde Staten van Amerika niet al denken er vast wat slachtoffers ineens heel anders over.
Unweit - 13-03-2010 | 21:50
Klarendaller weet waarschijnlijk niet waar hij het over heeft !

U geeft het slachtoffer nog een schop na, terwijl juist de dader dat zou moeten hebben!
Eerst het artikel eens GOED lezen zou ik zeggen, voor je gelijk je mening klaar hebt !
Schadevergoeding is maar een middel, en geen must !
Erkenning en iets voor de toekomst van onze kinderen veilig stellen is de invalshoek!
Klarendaller denk a.u.b. eerst eens goed na.
De zaak van deze man liep al lang voor dat de hoos aan andere misbruiken aan het licht kwamen!
Ruud - 13-03-2010 | 11:44

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels



Het vrijgegeven van de tandartstarieven is een goede zet voor de patiënt.

Colofon Arnhem

Stadsredactie Arnhem
Kadestraat 3
Postbus 9500, 6800 KX Arnhem
Telefoon: 026-3579751
E-mail: redactie.arnhem@gelderlander.nl
Fax: 026-3579703

John Bruinsma, chef, 026-3579752
Rob van der Heiden, teamleider, 026-3579771
Marco Bouman, redacteur
Wilma de Cort, redacteur
Henk van Gelder, redacteur
Berrie van Helden, redacteur
Bob van Huët, redacteur
Harry van der Ploeg, redacteur
Maarten Reith, redacteur
Harold Schuil, redacteur
Leon van Wijngaarden, redacteur
Damian Wüst, redacteur
Piet Venhuizen, redacteur

Fotograaf
Hans Broekhuizen, 026-3579796

Eindredactie
Telefoon:
026-3579751
Petra Berendsen, Erika van Gils, Margriet Verschoor

Redactie Sport
Telefoon:
026-3579761
Egbert van der Weerd, teamleider
Gerard Borgman, redacteur
Marco Houterman, redacteur
Pim Roelofs, redacteur
E-mail: sport.arnhem@gelderlander.nl

Adverteren
Arnhem: Marjo Limpens, accountmanager
Telefoon: 08801-32509
Renkum: Maurice Doppen, accountmanager
Telefoon: 08801-32506
Veluwezoom-oost:,
Telefoon: 08801-30809
E-mail: advertenties.nijmegen@gelderlander.nl