Er is verwarring over de positie van GemeenteBelangen (2 zetels). De VVD laat in een om half elf gisteravond gestuurde persverklaring weten dat alleen verder gesproken gaat worden met CDA en PvdA. Lijsttrekker Hermine van den Berg van GemeenteBelangen heeft gisteren echter om zes uur 's avonds per mail een uitnodiging van VVD-fractieleider Marjolijn Pols gekregen om met de drie genoemde partijen mee te praten. Het gesprek wordt woensdagochtend gehouden in het Renkumse gemeentehuis.
In de verklaring die door Pols is verzonden staat dat de drie partijen samen 'een zeer grote bestuurlijke ervaring en circa zestig procent van de kiezers vertegenwoordigen'.
De drie partijen hebben allemaal stemmen verloren. D66 (ruim) en GroenLinks (licht) wonnen als enigen in de gemeente Renkum. Vorige week gaven deze twee partijen al aan dat ze het idee hadden dat de drie genoemde partijen al voor de verkiezingen een afspraak hadden om samen te gaan regeren.
Monique van Gerwen van GroenLinks: ,,Ze kwamen vanavond (maandagavond, KJ) met een wiskundige argumentatie met welke partij in welk dorp het grootste is. GroenLinks had in hun ogen heel creatief uitgepakt met het theaterstuk (zo beschreef de partij op haar website de eerste ronde van de besprekingen, KJ). Dat was een argument om niet voor ons te kiezen. D66 werd van zeer onbescheiden gedrag beschuldigd, zegt Van Gerwen.
Vervolg op pagina 34:
© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.


Sorteer reacties













