Jongeren en politie op het Callunaplein tijdens de afgelopen jaarwisseling in Dieren, die rustig verliep. foto Marc Pluim
DIEREN - De winkeliers op het Callunaplein in Dieren gaan tijdens winkeltijden klassieke muziek draaien om hangjongeren te weren van het plein. De maatregel heeft volgens de ondernemers op andere plekken goed gewerkt. Hangjongeren zorgen in het Dierense centrum geregeld voor overlast.
De gemeente Rheden stelde al eens tijdelijk een samenscholingsverbod in voor het gebied. Burgemeester Petra van Wingerden broedt op andere ingrepen in de toekomst. Gedacht wordt aan cameratoezicht en verblijfsverboden voor raddraaiers.
De muziek gaat in ieder geval klinken tijdens winkeltijden. Hiervoor worden de openingsuren aangehouden van supermarkt Albert Heijn. Van het plaatsen van mosquito's is afgezien omdat het ook winkelend publiek zou kunnen irriteren. Mosquito's brengen die een hoge toon voort die alleen hoorbaar is voor personen jonger dan dertig jaar.
© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.


Sorteer reacties














