Dodenherdenking in het Villapark in Velp. Foto: Marc Pluim
Voorafgaand aan de dodenherdenking wandelen mensen in een stille tocht van Heveadorp naar Doorwerth. Foto: Gerard Burgers
Bij het oorlogsmonument op het Kerkplein in Arnhem zijn bloemen en kransen gelegd wegens dodenherdenking. Foto: DG
DOORWERTH/ARNHEM/VELP - In Arnhem en verschillende omliggende plaatsen zijn dinsdagavond de doden uit de Tweede Wereldoorlog en andere oorlogen herdacht. In Doorwerth stond Cor Knipscheer uit Arnhem centraal. Zijn leven eindigde op 3 april 1943, zo werd in een indrukwekkend verhaal duidelijk.
De werknemer van rubberfabriek Hevea in Heveadorp deed niet mee aan de grote staking waartoe opgeroepen was, maar kreeg samen met zes anderen in de middag van die derde april van SS-officieren toch een vreselijke mededeling: 'U wordt binnen tien minuten doodgeschoten'. Het verhaal greep de ruim honderd aanwezigen bij de dodenherdenking in Doorwerth dinsdagavond bij de keel.
In veel plaatsen in de regio werd er herdacht. In Renkum gebeurde dat voor het eerst bij het opgeknapte monument aan het Europaplein. In Arnhem waren er de hele dag herdenkingen. Na de kranslegging bij het monument op het Kerkplein werden de plechtigheden afgesloten met een concert van Philharmonie Gelre en Gelders Opera- en Operette Gezelschap (GOOG) en dansgroep Lèfamm.
Ook in Velp werden dinsdagavond om acht uur in stilte de doden herdacht aan wie Nederland vrede en vrijheid te danken heeft. De herdenking begon om kwart over zeven met een bijeenkomst in de Parkstraatkerk. Bij het monument werden kransen gelegd door 4 mei Comité Velp, Velp Voor Oranje, de Geërfden van Velp, Ondernemersvereniging Centrum Velp en twee Velpse scholieren. Ook in Rheden en Rozendaal werden herdenkingen gehouden.
© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.






Sorteer reacties














