Poep- en plaspoli succes

Auteur: door Berrie van Helden |   woensdag 16 juni 2010 | 15:04 | Laatst bijgewerkt op: woensdag 16 juni 2010 | 17:40

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Kinderarts Eveline Leijn (rechts) en urotherapeut Simone van Overbeek tonen de speciale plasstoel die tijdens de plasklas in Ziekenhuis Rijnstate een belangrijke rol speelt. foto Marc Pluim

Kinderarts Eveline Leijn (rechts) en urotherapeut Simone van Overbeek tonen de speciale plasstoel die tijdens de plasklas in Ziekenhuis Rijnstate een belangrijke rol speelt. foto Marc Pluim

ARNHEM - De poep- en plaspoli van de Alysis Zorggroep is een groot succes. De afgelopen vijf jaar heeft het Team Incontinentie Kindergeneeskunde Alysis (TIKA) 70 procent van de kinderen met plas- en poepongelukjes van het hun problemen verlost.

Volgens de kinderartsen en urotherapeuten die aan TIKA zijn verbonden, komen zindelijkheidsproblemen steeds vaker voor bij kinderen ver in de basisschoolleeftijd (soms tot hun achttiende). Zij krijgen indien nodig ondersteuning van een uroloog, klinisch psycholoog en/of fysiotherapeut. Om de kinderen van hun problemen af te helpen, houdt TIKA onder meer poep- en plasklassen in Arnhem.

De behoefte daaraan is de afgelopen jaren fors gestegen. In het eerste jaar behandelde TIKA 122 kinderen. Vijf jaar later hebben de urotherapeuten en kinderartsen 1256 kinderen geholpen. Dat gebeurt op de poep- en plaspoli, die vijf jaar geleden in Rijnstate begon. Sinds dit jaar beschikt Ziekenhuis Zevenaar ook over zo'n poli net als de Poli Zuid (onder andere voor kinderen uit de gemeenten Over-Betuwe en Lingewaard) van de Alysis Zorggroep. De poep- en plasklassen heben echter uitsluitend in Ziekenhuis Rijnstate plaats.

Meer over de poep- en plaspoli in De Gelderlander van donderdag.

© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
hoera plas en poep poli het is een unieke oplossing voor al de kids en ouders,
het zal je ge beuren,maar voor de kinderen is het echt een hel,als je steeds
nog niet zindelijk bent,,waar je overgens niets aan kunt doen,,
maar de gevolgen die dat mee brengen,een drama voor , zowel kind,als ouders
dus hoera in de toekomst nog meer kids en ouders helpen.
arnhems meisje - 17-06-2010 | 12:37

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels



Het vrijgegeven van de tandartstarieven is een goede zet voor de patiënt.

Colofon Arnhem

Stadsredactie Arnhem
Kadestraat 3
Postbus 9500, 6800 KX Arnhem
Telefoon: 026-3579751
E-mail: redactie.arnhem@gelderlander.nl
Fax: 026-3579703

John Bruinsma, chef, 026-3579752
Rob van der Heiden, teamleider, 026-3579771
Marco Bouman, redacteur
Wilma de Cort, redacteur
Henk van Gelder, redacteur
Berrie van Helden, redacteur
Bob van Huët, redacteur
Harry van der Ploeg, redacteur
Maarten Reith, redacteur
Harold Schuil, redacteur
Leon van Wijngaarden, redacteur
Damian Wüst, redacteur
Piet Venhuizen, redacteur

Fotograaf
Hans Broekhuizen, 026-3579796

Eindredactie
Telefoon:
026-3579751
Petra Berendsen, Erika van Gils, Margriet Verschoor

Redactie Sport
Telefoon:
026-3579761
Egbert van der Weerd, teamleider
Gerard Borgman, redacteur
Marco Houterman, redacteur
Pim Roelofs, redacteur
E-mail: sport.arnhem@gelderlander.nl

Adverteren
Arnhem: Marjo Limpens, accountmanager
Telefoon: 08801-32509
Renkum: Maurice Doppen, accountmanager
Telefoon: 08801-32506
Veluwezoom-oost:,
Telefoon: 08801-30809
E-mail: advertenties.nijmegen@gelderlander.nl