Geen smartegeld voor Arnhemmer na misbruik door priester

  dinsdag 26 april 2011 | 14:12 | Laatst bijgewerkt op: dinsdag 26 april 2011 | 14:43

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Rudd Egging bij de voormalige katholieke school bij de Walburgiskerk in Arnhem. archieffoto Hans Broekhuizen/DG

Rudd Egging bij de voormalige katholieke school bij de Walburgiskerk in Arnhem. archieffoto Hans Broekhuizen/DG

ARNHEM - Arnhemmer Ruud Egging, die in de jaren zestig als jongetje door een kapelaan van de Arnhemse de Sint Walburgiskerk is misbruikt, krijgt geen schadevergoeding van de Rooms Katholiek kerk. Dat heeft de Arnhemmer te horen gekregen van de Congregatie voor de Geloofsleer in Rome.

Het Bisdom Utrecht wees vorig jaar een schadeloosstelling af, waarop Egging in beroep ging bij de Vaticaanse instantie die waakt over de zuiverheid van het Rooms Katholieke geloof.

Ook Rome wijst de schade-eis af, maar erkent wel het leed dat de Arnhemmer is berokkend. "Dit doet niets af aan de krachtige veroordeling van hetgeen u is aangedaan door een clericus die beslist op een andere manier zou hebben moeten getuigen van zijn taak in de Kerk ten dienste van het Evangelie."

De desbetreffende priester is in 1986 overleden.

© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Slachtoffers krijgen geen vergoeding, onze fantastische topmensen in Den Haag hebben vergeten de `lobby van verzekeraars` te verplichten -Die Gliedertaxe- aan te passen zodat een vergoeding voor kapotte kinderbibsjes mogelijk zou zijn. Nu krijgen ze een bestuur-functie bij de verzekeraars, anders niet. Ons kent ons, toch?
frank1291 - 27-04-2011 | 09:47
Bij al deze verhalen moet ik altijd aan een absoluut Rooms Katholiek feit denken. Heel simpel...deze priesters moeten zich toch bewust zijn van het feit dat ze zo zondig zijn dat ze in de hel belanden. Dat ze absoluut nooit in het koninkrijks God zullen komen.
Welk excuus brengen deze priesters aan dat God barmhartig zal zijn omdat ze het leven van een ander, van anderen, geruïneerd hebben?
Hoe geloofwaardig is het geloof in de handen van deze mensen?
Laat de Rooms Katholieke kerk niet eigenlijk zien dat het geloven in God onzin is en het alleen maar een macht is die mensen onderdrukt?
Een priester die een keer naast de pot pist en zich overgeeft aan de schoonheid en liefde van een vrouw/man... dat kan ik nog begrijpen. Maar priesters die zich overgeven aan de lusten voor kinderen / jonge jongens... is ronduit walgelijk en "van god los".
Deze oude enge mannetjes moeten toch wel in de hel belanden? Ze hebben per slot verraad gepleegd aan hun god en aan hun geloof. Of is er een bijbeltekst die het goed kan praten?
Lambertus B - 27-04-2011 | 01:20
NEE het vaticaan is BETER , toch ???.... NEE DUS !!
ben - 26-04-2011 | 16:57

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels




Het terugdringen van het aantal 'nachtfeesten' in GelreDome is een aderlating voor cultuurstad Arnhem.

Colofon Arnhem

Stadsredactie Arnhem
Kadestraat 3
Postbus 9500, 6800 KX Arnhem
Telefoon: 026-3579751
E-mail: redactie.arnhem@gelderlander.nl
Fax: 026-3579703

John Bruinsma, chef, 026-3579752
Rob van der Heiden, teamleider, 026-3579771
Marco Bouman, redacteur
Wilma de Cort, redacteur
Henk van Gelder, redacteur
Berrie van Helden, redacteur
Bob van Huët, redacteur
Harry van der Ploeg, redacteur
Maarten Reith, redacteur
Harold Schuil, redacteur
Leon van Wijngaarden, redacteur
Damian Wüst, redacteur
Piet Venhuizen, redacteur

Fotograaf
Hans Broekhuizen, 026-3579796

Eindredactie
Telefoon:
026-3579751
Petra Berendsen, Erika van Gils, Margriet Verschoor

Redactie Sport
Telefoon:
026-3579761
Egbert van der Weerd, teamleider
Gerard Borgman, redacteur
Marco Houterman, redacteur
Pim Roelofs, redacteur
E-mail: sport.arnhem@gelderlander.nl

Adverteren
Arnhem: Marjo Limpens, accountmanager
Telefoon: 08801-32509
Renkum: Maurice Doppen, accountmanager
Telefoon: 08801-32506
Veluwezoom-oost:,
Telefoon: 08801-30809
E-mail: advertenties.nijmegen@gelderlander.nl