Toekomst Harleydag in Arnhem onzeker na verbod van gemeente

  zaterdag 28 mei 2011 | 18:12 | Laatst bijgewerkt op: zaterdag 28 mei 2011 | 18:17

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Op de toegangswegen van de stad stonden borden met daarop de afgelasting van de Harleydag. Foto: Bob van Huet

Op de toegangswegen van de stad stonden borden met daarop de afgelasting van de Harleydag. Foto: Bob van Huet

ARNHEM - Het verbod op het houden van de Arnhemse Harleydag, maakt het voortbestaan van dat evenement onzeker. 'Als het probleem structureel is, moeten we er misschien mee stoppen', aldus organisator Robin Hagen. Burgemeester Krikke verbood vrijdag het motorevenement dat zondag zou worden gehouden.

Dit nadat de politie serieuze informatie had gekregen over een mogelijk treffen van rivaliserende clubs tijdens de Harley Davidsondag.

Over de toekomst van het Arnhemse evenement durft organisator Robin Hagen niets te zeggen. "Als het een incident was, organiseren we volgend jaar gewoon weer een Harleydag. Als het probleem structureel is, moeten we er misschien mee stoppen. Vorig jaar heb ik hier voor het eerst twee Hells Angels gezien. Als driehonderd leden van dat soort clubs komen, ben ik niet blij." Hoe groot de schade is van de afgelasting, kan Hagen nog niet overzien. Wie wel met een strop zit is Emile Ratelband. Hij is razend dat de Harleydag is afgeblazen. Ratelband heeft "voor niks een friettruck gehuurd, en 1000 kilo piepers geschild".

Arnhem had zich volgens hem niet moeten laten kennen. "Dit is een vrijbrief voor andere onruststokers om elk volgend evenement in Arnhem in de kiem te smoren. Arnhem evenementenstad? Laat me niet lachen", zegt Emile. "Inleveren die bokaal."

© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Krikke, hoe lang blijf je hier nog in Arnhem, heb je al niet genoeg kapot gemaakt.
Gaat lekker in Madurodam wonen of zo.
Mike - 31-05-2011 | 13:05
citaat:
Wie wel met een strop zit is Emile Ratelband. Hij is razend dat de Harleydag is afgeblazen. Ratelband heeft “voor niks een friettruck gehuurd, en 1000 kilo piepers geschild”.
Arnhem had zich volgens hem niet moeten laten kennen. “Dit is een vrijbrief voor andere onruststokers om elk volgend evenement in Arnhem in de kiem te smoren. Arnhem evenementenstad? Laat me niet lachen”, zegt Emile. “Inleveren die bokaal.”
(Bron: Gelderlander )

Nu is het Ratelband die met een tegenvallers zit er daar op zijn eigen typische wijze op reageert, maar ergens zit is een punt van aandacht, want wat er ook wordt georganiseerd aan evenement, altijd kunnen een paar personen het verpesten voor het geheel, te snel wijken voor van alles en nog wat aan ‘anti geluiden’ moet ‘geen school’ worden anders moedigt dit derden aan ook maar eens een duit in het zakje te gaan doen….In de kern van de zaak moet de overheid ’ een rechte rug houden’ anders wordt de straat de baas , en dat kan dus niet.
Anno Zijlstra - 31-05-2011 | 00:24
Kan iemand mij even bijpraten, want ik snap hier helemaal niets van. Wie of wat is een "rivaliserende motorclub" ?
Ik zie de gasten altijd naar elkaar groeten onderling dus wat is hier aan de hand ?
Zijn de grote Honda's en/of Suzuki's jaloers op deze HD-dag ? Mag er zelfs maar 1 dag in het jaar al niet meer "geknald" worden met motoren ?
Of heeft Krikke een hersenbeschadiging opgelopen bij een van haar vele "dienstreisjes" ?
Amai - 30-05-2011 | 10:26
Niet echt handig Krikke en gemeente Arnhem.
Op deze manier wijk je voor terreur en dan kan je alles wel verbieden als pietje tegen Klaasje zegt dat ze gaan vechten.
Ik zou andere evenementen dan ook maar gaan verbieden omdat rivaliserende clubs bij elkaar komen, denk aan voetbalfans uit Arnhem en Nijmegen die op Koninginnedag afspreken met elkaar op de vuist te gaan. Of tijdens andere evenementen. Ik zie dat er op andere Harlydagen niks aan de hand is die ook in deze periode gehouden zijn dus waar hebben we het over. Op deze manier loop je de kans om een mooi evenement kwijt te raken en dat vinden de meeste motorrijders ook. Stel je voor dat gewoon iemand je het evenement niet zou gunnen en die brengt iets in de wereld, geef je daar dan aan toe! Meer politiecontrole had waarschijnlijk de dreiging al weg genomen als deze al reëel was.
jip - 29-05-2011 | 23:40
...en de angels hebben (speciaal voor deze dag?) de club uitgebreid. Ook Nijmegen is nu angel terrein met het charter lower eastside.
jan - 29-05-2011 | 19:29

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels




Het terugdringen van het aantal 'nachtfeesten' in GelreDome is een aderlating voor cultuurstad Arnhem.

Colofon Arnhem

Stadsredactie Arnhem
Kadestraat 3
Postbus 9500, 6800 KX Arnhem
Telefoon: 026-3579751
E-mail: redactie.arnhem@gelderlander.nl
Fax: 026-3579703

John Bruinsma, chef, 026-3579752
Rob van der Heiden, teamleider, 026-3579771
Marco Bouman, redacteur
Wilma de Cort, redacteur
Henk van Gelder, redacteur
Berrie van Helden, redacteur
Bob van Huët, redacteur
Harry van der Ploeg, redacteur
Maarten Reith, redacteur
Harold Schuil, redacteur
Leon van Wijngaarden, redacteur
Damian Wüst, redacteur
Piet Venhuizen, redacteur

Fotograaf
Hans Broekhuizen, 026-3579796

Eindredactie
Telefoon:
026-3579751
Petra Berendsen, Erika van Gils, Margriet Verschoor

Redactie Sport
Telefoon:
026-3579761
Egbert van der Weerd, teamleider
Gerard Borgman, redacteur
Marco Houterman, redacteur
Pim Roelofs, redacteur
E-mail: sport.arnhem@gelderlander.nl

Adverteren
Arnhem: Marjo Limpens, accountmanager
Telefoon: 08801-32509
Renkum: Maurice Doppen, accountmanager
Telefoon: 08801-32506
Veluwezoom-oost:,
Telefoon: 08801-30809
E-mail: advertenties.nijmegen@gelderlander.nl