ARNHEM - Nuon sluit Helianthos, de fabriek voor zonnecelfolie in Arnhem. Het energiebedrijf is er niet in geslaagd de in 2009 geopende fabriek te verkopen. Dat betekent het verlies van 62 arbeidsplaatsen, waarvan 52 vaste werknemers.
Zie ook:
Het energiebedrijf stort 7 miljoen euro subsidie die eerder werd verkregen van de provincie Gelderland terug, meldt de provincie.
De sluiting zal nog dit jaar plaatsvinden, aldus de woordvoerster van Nuon.
Het energiebedrijf heeft sinds mei 2010 gepoogd een samenwerkingspartner of koper te vinden voor Helianthos, gevestigd op bedrijventerrein Kleefsewaard. Onlangs is de laatste gegadigde afgehaakt.
Nuon heeft sinds 2006 meer dan 85 miljoen in het bedrijf geïnvesteerd. De provincie Gelderland steunde het met subsidie. Ook het rijk stak miljoenen euro's in het project.
Video over de Helianthos-fabriek van De Gelderlander:
© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.



Sorteer reacties














