Notarishuis in Arnhem veilt modern werk uit kunstuitleen dat depôt opruimt

  donderdag 13 oktober 2011 | 14:14

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Bij de online veiling van het Notarishuis in Arnhem worden ook werken van kunstenaar Corneille geveild. Foto: ANP

Bij de online veiling van het Notarishuis in Arnhem worden ook werken van kunstenaar Corneille geveild. Foto: ANP

ARNHEM - Hoe anders oogt normaal gesproken een boedel in Notarishuis Arnhem, zegt directeur Roger von Schükkmann. Doorgaans zijn het vooral antieke spullen en donkere meubels die de ruimte in het statige pand vullen. Nu staat er -rijen dik- moderne kunst tegen de wanden, nog wachtend op een plekje aan de muur.

Vijfhonderd werken van eigentijdse Nederlandse kunstenaars gaan maandag online bij het veilinghuis aan de Bakkerstraat onder de hamer.

Het gaat om werk van de Brabantse kunstuitleen Arto Imago (Tilburg en Uden) dat door een fusie overtollig is geworden. Niet alleen schilderijen, aquarellen, grafieken, fotowerken en collages, maar ook objecten.

Er zit werk bij van kunstenaars die vrijwel iedereen kent zoals Armando, Lucebert, Anton Heijboer, Corneille, Jan Wolkers of Rob Scholte. Zelf is Schükkmann verguld dat er zelfs werk van Marlene Dumas tussen zit, 'de duurst verkochte kunstenaar van dit moment'. "Een schilderij van haar kost tonnen."

De veiling sluit maandag om 20.00 uur, maar loopt, zoals gebruikelijk, telkens vijf minuten langer door als er een bod pal voor sluiting wordt gedaan, zodat een tegenbod mogelijk blijft.

De catalogus staat op de website van het Notarishuis. (Het bekijken van de catalogus vereist een registratie op de website) Komende zaterdag en zondag kunnen de kunstwerken van 10.00 uur tot 17.00 uur ook in het veilinghuis zelf worden bekeken.

© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels




Het terugdringen van het aantal 'nachtfeesten' in GelreDome is een aderlating voor cultuurstad Arnhem.

Colofon Arnhem

Stadsredactie Arnhem
Kadestraat 3
Postbus 9500, 6800 KX Arnhem
Telefoon: 026-3579751
E-mail: redactie.arnhem@gelderlander.nl
Fax: 026-3579703

John Bruinsma, chef, 026-3579752
Rob van der Heiden, teamleider, 026-3579771
Marco Bouman, redacteur
Wilma de Cort, redacteur
Henk van Gelder, redacteur
Berrie van Helden, redacteur
Bob van Huët, redacteur
Harry van der Ploeg, redacteur
Maarten Reith, redacteur
Harold Schuil, redacteur
Leon van Wijngaarden, redacteur
Damian Wüst, redacteur
Piet Venhuizen, redacteur

Fotograaf
Hans Broekhuizen, 026-3579796

Eindredactie
Telefoon:
026-3579751
Petra Berendsen, Erika van Gils, Margriet Verschoor

Redactie Sport
Telefoon:
026-3579761
Egbert van der Weerd, teamleider
Gerard Borgman, redacteur
Marco Houterman, redacteur
Pim Roelofs, redacteur
E-mail: sport.arnhem@gelderlander.nl

Adverteren
Arnhem: Marjo Limpens, accountmanager
Telefoon: 08801-32509
Renkum: Maurice Doppen, accountmanager
Telefoon: 08801-32506
Veluwezoom-oost:,
Telefoon: 08801-30809
E-mail: advertenties.nijmegen@gelderlander.nl